שתף קטע נבחר

לבני: רק אני יכולה להציע אחדות עם נתניהו וברק

יו"ר קדימה מנסה למצב עצמה כמובילת ממשלת אחדות רחבה: "אנחנו מפלגת מרכז ורק מפלגת מרכז יכולה לעשות זאת", אמרה, והוסיפה שכך תמנע סחטנות פוליטית. העבודה: זה תלוש מהמציאות. הליכוד: הדברים מגוכחים

האם השאיפה לאחדות תביא ניצחון? כך מנסה להדגיש כנראה יו"ר קדימה, שרת החוץ ציפי לבני. הערב (יום א') היא אמרה שבכוונתה להקים ממשלת אחדות עם יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, ועם יו"ר העבודה, אהוד ברק.

 

 

"אני היחידה שיכולה להציע אחדות עם ביבי וברק משני צדדי - אנחנו מפלגת מרכז ורק מפלגת מרכז יכולה לעשות זאת", אמרה לבני בכנס של תנועת הצופים בירושלים, על רקע הסקרים שמצביעים על ירידה בתמיכה בקדימה, וניצחון לליכוד.


צופים קדימה (צילום: גיל יוחנן)

 

אל מול כמה עשרות מחניכי הצופים, היא הדגישה כי "רק מפלגת מרכז יכולה להיות המכנה המשותף של כל המפלגות הציוניות. מרכז זה לא ואקום, זה לא חלל בין ימין ושמאל. יש בו ערכים פוליטיים של קידום ערכי ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

 

לבני הסבירה שהאחדות נדרשת מכיוון ש"מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה להיות מאוחדת רק בשעה שאנו מותקפים", ורק עם ממשלה שכזו יהיה ניתן להימנע מכניעה לדרישותיהם של מפלגות קטנות.

 

בהקשר זה תקפה שוב את ש"ס, למרות שלא הזכירה את המפלגה בשמה. "לא אכנע למפלגות סקטוריאליות וסחטניות שמנצלות כל אפשרות, מערכת בחירות ומשא ומתן קואליציוני בשביל לקבל עוד ועוד", אמרה. "ברגע שלא נכנעים לדרישות כאלה, אזרחי המדינה כולם נהנים".

 

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה כי "דבריה של לבני לפיהם רק היא יכולה להקים ממשלת אחדות תלושים מהמציאות, במיוחד נוכח העובדה שכבר כשלה בהרכבת ממשלה כאשר כל התנאים היו לטובתה.

 יתכן שלבני כבר מגששת את דרכה לקואליציה עם הליכוד ולכן היא משמיעה דברי רהב שאינם עולים בקנה אחד עם יכולותיה".

 

מהליכוד נמסר, כי "דבריה של לבני מגוחכים. לבני וקדימה עומדים להפסיד בבחירות בעוד 15 ימים. נתניהו והליכוד הם שירכיבו את הממשלה הבאה שתהיה ממשלת אחדות רחבה ותלך בדרך שונה ואחרת מממשלת קדימה".

 

בסוף השבוע "גייסה" לבני את הממשל החדש בארצות הברית לקמפיין, כדי לנסות ולבלום את עליית הליכוד. בשיחות סגורות לאחר נאום הנשיא אובמה ומינוי ג'ורג' מיטשל לשליח למזרח התיכון, הזהירה מפני קרע עם ארה"ב, אם תיבחר ממשלת ימין שתיתפס בוושינגטון כסרבנית שלום. בליכוד הגיבו: "לבני בלחץ כי היא יודעת שבעוד 16 יום היא תפסיד בבחירות, לכן היא יורה לכל הכיוונים ומפיצה ספין מגוחך".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי ואמנון מרנדה
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני בצופים. מי מאחורי ומי מצדדי?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים