שתף קטע נבחר

מרצ לפעילים: השוו את ליברמן ליורג היידר

לידי ynet הגיע דף מסרים של מרצ-התנועה החדשה בו נכתב: "אנו רואים בהתחזקות ליברמן סימפטום דומה לתנועות לאומניות דומות כמו לה פן בצרפת והיידר באוסטריה"

בתנועה החדשה-מרצ מורידים את הכפפות שבועיים לפני הבחירות. בדף מסרים פנימי שהועבר לפעילים המרכזיים ולמועמדים ברשימה לכנסת, שהגיע היום (ב') לידי ynet, מתבקשים חברי המפלגה להשוות את מפלגתו של אביגדור ליברמן למשטרים הפאשיסטים באירופה. את ליברמן עצמו הם מתבקשים להשוות אפילו למנהיגי ימין קיצוני כמו יורג היידר המנוח באוסטריה. ב"ישראל ביתנו" אמרו כי הדברים אינם ראויים לתגובה.

 

 

העיסוק במלחמה, והעובדה שהסקרים לא מנבאים טובות למרצ-התנועה החדשה, הביאה את ראשיה ואת מנהלי הקמפיין לחרוג מההתבטאויות הסולידיות בדרך כלל של אנשיה. היועצים האסטרטגים של המפלגה החליטו כי הקו שתציג מרצ-התנועה החדשה לקראת הבחירות הולך להיות לוחמני מאוד, בייחוד בכל מה שקשור בליברמן וגם בבנימין נתניהו.

 


מכרזות הבחירות של מרצ - 'בלי נאמנות אין אזרחות', סיסמת ישראל ביתנו, בגרמנית

 

דף המסרים הפנימי של המפלגה מגלה כי דמויות המפתח במפלגה נתבקשו להשחיר את דמותו של ליברמן, ועל ידי כך להציג את מרצ כתנועה אלטרנטיבית. "התנועה החדשה רואה בהתחזקות ליברמן כסימפטום דומה לתנועות לאומניות דומות כמו לה-פן בצרפת, היידר באוסטריה וז'רינובסקי ברוסיה", נכתב בדף המסרים. "אנחנו קוראים לקדימה ולמפלגת העבודה להצטרף אלינו ולהצהיר שבכל מקרה לא ישבו עם ליברמן בממשלה". בתנועה החדשה מבקשים להדגיש כי הם יצטרפו רק לממשלת מרכז-שמאל בראשות לבני.

 

בנוסף נכתב בדף המסרים כי "התנועה החדשה-מרצ מביעה חשש שממשלת סרבנות שלום בראשות נתניהו וליברמן, תגרום לקרע ביחסי ישראל ארצות-הברית". עוד נכתב כי "בעקבות המלחמה והתחזקות הגל הלאומני והגזעני, ישראל נמצאת במצב חירום"."המסרים האלה נועדו להדגיש שהציבור של מרצ מפחד מליברמן", אמר גורם בכיר במפלגה.

 

בתנועה החדשה-מרצ סרבו להגיב בצורה רשמית למסמך. גורם במפלגה שנשאל בנושא - הקפיד לשמר את המסרים המרכזיים שהוצגו במסמך: "אנחנו קוראים לכל מי שהבחירות חשובות לו להגיע לקלפי. הבחירה תהיה בכהניזם הפאשיסטי שמייצג את ליברמן - מול מרצ החדשה".

 

בהכנת הידיעה השתתפה יעל ברנובסקי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. מותקף במרצ
צילום: אביהו שפירא
צילום: רויטרס
היידר. השוואה
צילום: רויטרס
מומלצים