שתף קטע נבחר

הנייה לאובמה: מינויך - עליונות השוויון על הקיפוח

ראש ממשלת חמאס בעזה בירך את נשיא ארה"ב לרגל כניסתו לבית הלבן, וקרא לו לתמוך בזכויות הפלסטינים. "אנחנו בדרך לחירות, כפי שעשו העמים בדרום אפריקה ובאמריקה. לא נוכל לחוש בשביעות רצון תחת כיבוש טרוריסטי וברברי"

ראש ממשלת החמאס בעזה מברך את נשיא ארצות הברית החדש ומתייצב לצדו כנציג העמים שקופחו במשך שנים. איסמעיל הנייה שלח איגרת ברכה לברק אובמה, בה הוא קרא לארצות-הברית "לתמוך בזכותם של הפלסטינים לחירות ועצמאות". כך דיווחה הערב (יום ב') רשת אל ג'זירה.

 

הנייה, כמו רבים ממנהיגי העולם, בירכו את אובמה עם כניסתו לבית הלבן. "אני שמח להצטרף בזאת לשאר העולם כדי לברך אותך על היום ההיסטורי הזה – יום של ניצחון עבור המאבק האנושי למען החירות. לא רק בהיסטוריה המודרנית של אמריקה, אלא בהיסטוריה המודרנית של כולנו", כתב ראש ממשלת החמאס.

 

"מינויך מבטא את עליונותם של ערכי השוויון על הקיפוח, של האנושיות על הקיצוניות ושל המאבק למען השגת צדק ללא גבול וללא קשר למוצא גזעי. אנו מצרפים בזאת את קולנו אליך בדרכך לעבר שינוי, שינוי אשר יביא את הצדק לכל".

 

הנייה כתב עוד לאובמה: "הפלסטינים ממשיכים בדרכם לעבר החירות, כפי שעשו העמים בדרום אפריקה ובאמריקה - בדרכם לשחרור ולצדק. אולם, הם לא יוכלו לחוש בשביעות רצון כל עוד הם יישארו קורבנות של כיבוש טרוריסטי וברברי. מותם של 1,330 חללים ופציעתם של 5,500 נוספים בידי כוחות הכיבוש, במהלך המלחמה על עזה, לא אירעה בשל נטיותיהם הפוליטיות, אלא משום שהם פלסטינים ששואפים לחירות.

כמו כן, העם הפלסטיני לא יוכל לחוש בשביעות רצון כל עוד יישללו ממנו כל הזכויות האנושיות הנתונות לכל בני האדם באמריקה ובכל מקום אחר בעולם החופשי".

 

אובמה, שנראה כי ישים דגש על מציאת פתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני, שוחח בשבוע שעבר עם הנשיא הפלסטיני, אבו-מאזן. דוברו של אבו-מאזן, נביל אבו-רודיינה, אמר כי אובמה הבטיח לפעול למען שלום בר-קיימא במזרח התיכון. לטענת אבו-רודיינה, בשיחת הטלפון סיפר אובמה לנשיא הרשות, כי הוא המנהיג הראשון שעמו שוחח בטלפון מאז כניסתו לתפקיד אמש. "הוא אמר כי יעשה כל מאמץ להשגת שלום מוקדם ככל האפשר", אמר אבו-רודיינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הניה. קריצה לאובמה
צילום: AP
מומלצים