שתף קטע נבחר

ברק: ילדים עוסקים בזנות לפני בר-מצווה

נתניהו, לבני וברק הגיעו לכנס בנושא חינוך ופרשו את חזונם בנושא החינוך ועל מה שקורה אם לא משקיעים בנושא. לבני הצהירה כי לא תיתן את תיק החינוך לש"ס, ברק דיבר על ההשקעה בחינוך ונתניהו התרכז במעמד המורה

שלושה מועמדים - החינוך במרכז לרגע: שלושת המועמדים לראשות הממשלה בנימין נתניהו, ציפי לבני ואהוד ברק השתתפו הערב (יום ב') בכנס שנערך באוניברסיטת תל-אביב בשיתוף עם עמותת "הכל חינוך", ופרשו את משנתם החינוכית.

 

 

ראשונה עלתה על דוכן הנואמים, שרת החוץ ציפי לבני שסיפרה על כוונתה להחזיר את לימודי הליבה (מקצועות היסוד מתמטיקה, אנגלית, לשון ואזרחות) לחלק מלימודי החובה בבתי הספר.

"זו זכות של כל תלמיד ללמוד את הליבה וחובה בבתי הספר לתת את הזכות הזו", היא אמרה. "צריך לבטל את חוק מוסדות תרבותיים - ייחודיים שעבר במחטף בכנסת הנוכחית. אין ברירה אחרת. מדינה שמדברת על שוויון לא יכולה להרשות לעצמה חוסר שוויון בתכנים הנלמדים". לבני שלחה גם מסר לש"ס: "שר החינוך בממשלתי לא יהיה סקטוריאלי, ודאי לא מש"ס".

 

בהמשך עלה לבמה שר הביטחון, אהוד ברק. הוא דיבר על כך ש"קיומה של מדינת ישראל לטווח הארוך מותנה לא רק ביכולת צבאית, אלא ביכולת לצמוח כחברת מופת בתחומי החינוך, המדע, הטכנולוגיה, איכות ורמת חיים". ברק דיבר על כך שצריך להשקיע בחינוך מגיל קטן, שכן: "ילדים שלא השקענו בהם בגילאים אלה, הופכים בהמשך לנטל על החברה, כאתגר למערכת הרווחה. ילדים עוסקים בזנות לפני גיל בר-מצווה וישנה אלימות ברחובות שמתגלגלת לשירותי הרווחה, בתי המשפט ובהמשך לבתי הסוהר". ברק דיבר על שדרוג מעמד המורה ועל כך שצריך למגר את מה שכינה "ערך החפיפניקיות" בכל מוסד ומסגרת של בתי הספר.

 

את נאומו של בנימין נתניהו, שעלה לנאום אחרון, קטעו מספר צופים שצעקו "ביבי מפחד מעימות" ו"ביבי, מדוע אתה לא רוצה להתעמת עם ברק?"

נתניהו הגיב בשלוות נפש ואמר: "מזל שהזכרתם לי, אחרת הייתי שוכח שזו מערכת בחירות". הוא ביקש כי "אם יש עוד כמה שתולים בקהל בואו נעשה את זה עכשיו ונוכל לגמור את ההרצאה". 

 

נתניהו דיבר על הידרדרותה רבת השנים של מערכת החינוך. הוא טען כי הבעיה איננה כספית, אלא חשיבתית וכי יש להעלות את הקריטריונים לקבלת מורים למקצוע. לדבריו, אמנם יש גם להעלות את שכרם של המורים, אולם זו איננה הנקודה המרכזית. הוא דיבר גם על הניסיון לשלב בהידברות את מקצועות הליבה במערכת החינוך החרדי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. צבא וחינוך
צילום: AFP
נתניהו. הפרעות מהקהל
צילום: AFP
לבני. מסר לש"ס
צילום: AFP
מומלצים