שתף קטע נבחר

קרע במגזר הערבי: "מנצלים את הדם בעזה"

התנועה האיסלאמית הצפונית משיקה קמפיין למגזר הערבי שבו היא תוקפת במרומז את חד"ש ורע"מ-תע"ל. בתנועה טוענים כי כמה מפלגות מנסות לנצל את "דם השהידים" כדי למשוך מצביעים: "בעזה סופרים גופות, כאן סופרים קולות"

הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית פתח היום (ג') בקמפיין הקורא למפלגות הערביות שלא לנצל את "דם השהידים בעזה" לטובת הבחירות ב-10 בפברואר. בתנועה מאשימים כמה מהמפלגות שניכסו את המערכה בעזה במטרה לשכנע ערבים לא להצביע למפלגות ציוניות.

  

 

במסע הפרסום, המופיע בשלטי חוצות בכניסה ליישובים הערבים, נכתב: "הדם של ילדי עזה הוא זך ונקי ואסור לתפוס עליו טרמפ לכנסת". בתנועה האיסלאמית פונים לאותן מפלגות שקראו לערביי-ישראל להצביע להן דווקא בתקופה זו. "הקמפיין מבקש להזכיר שאף אחד לא ינצל את הדם בעזה ויהפוך אותו לבמת בחירות", אמר חבר הלשכה המדינית בתנועה, עבד אל חכים מופיד.


"הדם של אחינו בעזה הוא זך ונקי ואסור לתפוס עליו טרמפ לכנסת"

 

כמה מהמפלגות הערביות פנו בגלוי לציבור המצביעים וביקשו ממנו לא להצביע למפלגות הציוניות לנוכח ה"טבח" בעזה. לכן, יש לשלשל לקלפי אך

ורק פתק של המפלגות הערביות. בתנועה האיסלאמית מזכירים: "בעזה סופרים גופות וכאן יש כאלה שסופרים קולות".

 

"אני לא אנקוב בשמות, אך הקמפיין מכוון לכל אלה שמבקשים לעשות סימטריה בין הדם בעזה לקולות הבוחרים. הם אומרים 'תנקמו את דם ילדי עזה בקלפיות' - וזה בהחלט לא מקובל", אמר עבד אל חכים.

 

הקמפיין שעלה מאות אלפי שקלים יופץ בסוף השבוע הקרוב בעיתונות הערבית. על אף שבתנועה האיסלאמית לא מוכנים לפרט על המפלגות שמנצלות את המערכה בעזה, גורמים בתנועה ציינו כי הקמפיין מכוון לחד"ש ולרשימה הערבית המאוחדת.

 

"זה בפירוש ניצול ציני", הסבירו. "בצד היהודי מתגאים במלחמה וכל אחד טופח לעצמו על השכם שהוא זה שהביא את הניצחון. ואולם אצלנו יש

כאלה המבקשים למנף את הדם ולהפוך אותו לגיבור הבחירות".

 

יו"ר חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, אמר בתגובה כי דווקא הזעם והכאב בעקבות המלחמה מעורר בקרב רבים את הרצון ללכת לקלפי על מנת "להעניש" את המפלגות הציוניות שתמכו במלחמה. "כולם יודעים שחלק מהעיתוי למלחמה הוא הבחירות. אנו הולכים בין השאר לבחירות נגד הקונספציה של המלחמה", אמר ברכה והוסיף עקיצה לתנועה האיסלאמית: "אם לא צריך לנצל את הקורבנות הפלסטינים לקריאה לבחירות, גם לא צריך להשתמש בהם לקריאה להחרמתן". יו"ר רע"מ-תע"ל, ח"כ אחמד טיבי, סירב להגיב לדברים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
דווקא עכשיו. ברכה
צילום: חגי אהרון
צילום: חגי אהרון
עקיצה. טיבי
צילום: חגי אהרון
מומלצים