שתף קטע נבחר

יו"ר האיחוד הלאומי התעמת עם סבתו של מחבל

יעקב כץ שאל את סבתו של קאסם מוגרבי, שביצע את פיגוע הדריסה האחרון בירושלים כיצד חינכה את משפחתה, וזו ענתה לו בערבית - אך איש מחברי המפלגה לא הבין את השפה. בעיר העתיקה, התושבים התעלמו מהמפלגה הכתומה

חברי מפלגת האיחוד הלאומי ערכו היום (ג') סיור במזרח ירושלים. במהלך הסיור, הגיעו אנשי המפלגה ליד ביתו של קאסם מוגרבי, המחבל מפיגוע הדריסה האחרון בירושלים, בשכונת ג'בל מוכאבר בעיר וקראו להריסתו.

 

 

"כפי שאתם רואים, מדובר בבית יפה ומפואר של אחת המשפחות העשירות בירושלים", סיפר יעקב כץ, העומד בראש הרשימה. "כל מיני נביאי שקר אומרים שהערבים, כשהם יהיו עשירים, כלכלתם תהיה בריאה, יסטו מדרך הטרור. איפה ג'ומס עכשיו? איפה פרס? כל הכסף שבעולם לא עזר פה".


יעקב כץ ליד בית המחבל בג'בל מוכאבר (צילום: גיל יוחנן)

 

משהגיעו תושבי הבית והרחוב לראות את ההתקהלות, התעמת כץ עם סבתו של המחבל. הוא שאל אותה כיצד חינכה המשפחה את ילדם להיות מחבל. הסבתא השיבה בערבית, אך לא היה מי שיתרגם.

 

כץ האשים את בתי הספר הערבים בחינוך לקוי, "שלא יחנכו בבתי הספר שלהם לרצוח יהודים כפי שחינכו באירופה", התריס.

 

בהמשך הסיור, נכנסה משלחת המפלגה לתוך העיר העתיקה בירושלים, לסיור בתוך השוק. נציגי המפלגה אשר הסתובבו עם דגליה הכתומים ברובע המוסלמי שבעיר, שאלו את העוברים והשבים על נטייתם הפוליטית. תושבי העיר לא התרגשו יתר על המידה והעדיפו להימנע ממתן תשובה, לאכזבתם של חברי המפלגה.

 

במפלגה תקפו היום שוב את הליכוד וישראל ביתנו. ח"כ אורי אריאל, מספר 2 באיחוד הלאומי,

 אמר ל-ynet: "אנחנו ודאי חושבים שלא ראוי להצביע לליברמן שמציע לחלק את ירושלים, ולא ראוי להצביע לליכוד. נתניהו היה בעד התנתקות וגם היום הוא לא מבטיח שלא תקום מדינה פלסטינית בשטחי יהודה ושומרון".

 

ח"כ אריאל סבור, שעל אף מצבה הרעוע של המפלגה בסקרים, הציבור הציוני-דתי יחליט בסופו של דבר לתת למפלגה את קולו: "יש ניסיון מצד מספר מפלגות לנגוס מאיתנו קולות בגלל הבלבול שהיה. היום יוצאות קריאות חוזרות ונשנות מצד רבנים להצביע לציונות הדתית ואני חושב שהמצב הזה יהיה לטובתנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסיירים בעיר העתיקה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים