שתף קטע נבחר

בוטלו השיבושים בבתי חולים ממשלתיים

עובדי המנהל והמשק ביטלו את צעדי המחאה, לאחר שהושג סיכום בין משרדי הבריאות והאוצר בנושא תקני כוח האדם בבתי החולים

העיצומים שתוכננו להיום (יום ה') בבתי החולים הממשלתיים בוטלו, לאחר שהושג סיכום בין משרדי הבריאות והאוצר בנושא תקני כוח האדם בבתי החולים.

 

הסיכום הושג בפגישה שהתקיימה אתמול אצל מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור אבי ישראלי, בה השתתפו נציגי האוצר, נציבות שירות המדינה וההסתדרות.

 

מוקדם יותר אתמול הודיעה ההסתדרות על עיצומים של עובדי המנהל והמשק, המוחים על קיצוץ בתקנים ועומס בעבודתם. 7,000 עובדי המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים מוחים על קיצוץ בתקנים, וכתוצאה מכך על עומס עבודה. העובדים אף הציגו נתונים לפיהם בין השנים 1980 ל-2005 חלה ירידה של 8 אחוזים ביחס בין עובדי מנהל ומשק למספר מיטות האשפוז בבתי החולים.

 

בשנת 2005 קיצץ משרד האוצר 130 תקנים של עובדי מנהל ומשק, ולפני כשנתיים הוכרז סכסוך עבודה על רקע הקיצוץ. בעקבות משא ומתן שקיימו הסתדרות עובדי המדינה ומשרד האוצר הוחזרו חלק מהתקנים. משרד האוצר הסכים להשיב גם את יתר התקנים על ידי העסקת עובדי קבלן, אולם העובדים מתנגדים לכך.

  

יושבת ראש הוועד הארצי של עובדי המינהל והמשק, בתיה צדקה, מחתה על התנאים הצפויים לעובדים שיועסקו כעובדי קבלן ואמרה עוד טרם ביטול העיצומים: "נדהמתי לשמוע מנציגי אגף התקציבים באוצר שעובד נקיון בבית חולים ממשלתי אינו ראוי להיות עובד מדינה. אינני יכולה לחיות עם התפיסה הזאת".

 

עובדי המנהל והמשק אחראים על מגוון נושאים בבתי החולים,

החל בעבודות מזכירות וזימון תורים, הובלת חולים, עבודות ניקיון ואספקה סטרילית המשמשת בחדרי הניתוח.

 

פרופ' זאב רוטשטיין, מנהל בית החולים "שיבא", קרא טרם שבוטלו העיצומים לדחותם, ולחדש את ההידברות עם האוצר. "מתחייבת פעולה מהירה של גישור על מנת למנוע את שיתוק הפעילות השוטפת של בתי החולים הממשלתיים וגרימת סבל גדול למטופלים ולמאושפזים. במרכז הרפואי 'שיבא' עדיין מאושפזים חיילים פצועים ממבצע "עופרת יצוקה" בעזה, הזקוקים להמשך טיפול. יש לעשות הכל כדי למנוע את השבתת פעולות בית החולים", אמר רוטשטיין.


פורסם לראשונה 28/01/2009 17:42

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דורון שפר
בית החולים שיבא. עובדים כרגיל
צילום: דורון שפר
מומלצים