שתף קטע נבחר

מחליפו של רביץ בכנסת: "כבר לא בגיל להתרגש"

בעקבות פטירת ח"כ רביץ, יצטרף ליהדות התורה חבר כנסת חדש - יהושע פולק, שהיה סגן ראש העיר ירושלים. הוא יכהן חודש בלבד,ואינו מתרגש מהמעמד: "אין לי הרגשה מיוחדת, הנסיבות הביאו למצב הזה"

הכירו את חבר הכנסת החדש - לפני שהוא עוזב: הבחירות ייערכו בעוד פחות משבועיים, אבל יהדות התורה מקבלת בברכה חבר כנסת חדש - הרב יהושע פולק. הוא יהיה חבר כנסת למשך חודש אחד בלבד, בעקבות פטירתו של חבר הכנסת אברהם רביץ בתחילת השבוע. פולק, שכיהן כסגן ראש העיר ירושלים תחת ראש העיר הקודם, אורי לופוליאנסקי, זכור מפרשת חנוכת גשר המיתרים, בה הולבשו רקדניות בשקים בעקבות מהלך שיזם. 

 

פולק עצמו אינו נשמע נרגש מהתפקיד החדש. "האמת היא שאין לי הרגשה מיוחדת כרגע, הנסיבות הביאו למצב הזה", אמר הערב ל-ynet. "בסך הכל יש לי תעודה של חבר כנסת וזה בהחלט מעניין מאוד, אבל כבר עברתי את הגיל להתרגש מדברים כאלה", הוסיף.

 

עדיין לא ברור האם פולק יספיק להישבע אמונים לכנסת, שכן זו נמצאת כעת בפגרה וספק אם תתכנס במיוחד למטרה זו. לדבריו, בחודש בו יכהן בתפקיד הנכסף ישקיע את מרצו בטיפוח המגזר אותו הוא מייצג. "אטפל בכמה נושאים, כמו הנושא של עולם הישיבות אשר סובל ממחסור בתקציבים. במצב הכלכלי הקשה זה מורגש מאוד, וכואב הלב", אמר.

 

פולק מכהן כעת כגזבר העיר בית"ר עילית. "וידאתי שאין ניגוד אינטרסים" הדגיש, והבהיר כי ימשיך בפועלו כאיש ציבור. "אני מוקיר את עולם התורה, הוא העתיד הרוחני של מדינת ישראל. אולי היום כחבר כנסת זה יהיה קל יותר לפעול. בכל מקרה בעוד חודש אחזור לשגרה כפי שהייתי לפני כן", אמר.

 

חבר הכנסת הטרי ידוע בקרב הציבור החרדי כ"גאון המספרים", ונחשב לבקיא ביותר בנבכי משרד האוצר. שמו עלה בעבר כמועמד להחליף את אורי לופוליאנסקי כמועמד לראש העיר ירושלים, אך בסופו של דבר נבחר ח"כ מאיר פרוש ע"י סיעת 'שלומי אמונים' ב"אגודת ישראל" לייצג את המגזר. לפי הסכמים פנימיים ב"אגודת ישראל", היה מתמנה פולק לחבר כנסת במקרה שפרוש היה מנצח בבחירות, אך מאחר שהלה הפסיד נותר פולק מחוץ למגרש הפוליטי, והודיע כי לא ימשיך בחיים הפוליטיים.

 

פולק זכור מפרשת חנוכת גשר המיתרים, שעוררה סערה בירושלים. רקדניות להקת "מחולה" היו אמורות להופיע בטקס כשהן לבושות בחולצה ומכנסיים, אולם לאחר מהלך שנוי במחלוקת שיזם הולבשו הבנות בשקים - צעד שהתסיס את הציבור החילוני בירושלים והביא לסכסוך בנו ובין ראש העיר דאז לופוליאנסקי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יהדות התורה
יהושע פולק. לחודש אחד בלבד
צילום: יהדות התורה
מומלצים