שתף קטע נבחר

מועצת יש"ע תנסה להביא מתנחלים אדישים לקלפי

לדברי מנכ"ל מועצת יש"ע, פנחס ולרשטיין, יש חשש גדול שחלק ניכר מציבור המתנחלים, מאוכזבי ההתנתקות והמחלוקות בציונות הדתית, לא יתייצבו ביום הבחירות. לשם כך נפתח מטה לוגיסטי, שמאיץ בהם להצביע למחנה הלאומי - לא משנה לאיזו מפלגה

לא רק בתל-אביב - החשש מפני אדישות לקראת הבחירות חוצה את הקו הירוק. גם בקרב ציבור המתנחלים, יש חשש גדול שרבים לא יבואו לקלפי. "יש אוירה משמעותית שלא להצביע", אמר ל-ynet מנכ"ל מועצת יש"ע, פנחס ולרשטיין. "ישנה תחושת ייאוש ואי שביעות רצון ממערכת הבחירות".

 

 

עם זאת, לדברי ולרשטיין, הנהגת המתנחלים אינה מתכוונת לשבת בחיבוק ידיים, ותעשה הכל כדי למצות את הכוח האלקטורלי ההולך וגדל של המתנחלים: "בדו"ח 'שלום עכשיו' הבא הם ידווחו על גידול משמעותי נוסף ביהודה ובשומרון, ובוודאי ובוודאי בשכונות היהודיות של מזרח ירושלים. מועצת יש"ע והמועצות האזוריות ביהודה ושומרון הקימו מערך לוגיסטי שיביא את המצביעים לקלפי".

 

לדברי ולרשטיין, הוויתורים מרחיקי הלכת שהבטיח ראש הממשלה אהוד אולמרט לפלסטינים במסגרת הסדר קבע, כפי שפורסם היום ב"ידיעות אחרונות", מהווים גורם מדרבן. "בתוכניותיו של אולמרט אין שום דבר חדש על הכוונה לעקור יהודים מביתם ביהודה ושומרון ועל חלוקת ירושלים", הוא אומר. "גם ציפי לבני התבטאה על כך. לכן אנחנו יוצאים במבצע, ולא רק ב'קול קורא', ומקיימים מערכת לוגיסטית על מנת לקרוא לציבור שלנו ללכת להצביע".

 


ראש מועצת יש"ע דני דיין ומיצג בחירות, אתמול בת"א (צילום: דנה קופל)

 

"לאולמרט ולבני אין רוב"

ולרשטיין מסביר את הרקע לאדישות, שממנה הוא חושש: "רבים בציבור מאוכזבים - על רקע ההתנתקות, עקירת יישובים ומחלוקות בציונות הדתית שגרמו לפילוג. כל זה יוצר אצל חלק מהציבור תחושה שאין רצון להצביע". כדי להתגבר על כך, שלחה המועצה מכתב לכל ראשי היישובים והמועצות, ובו בקשה להקים בכל שכונה ויישוב מטה פועל, ולא בשם מפלגה מסוימת.

 

"הוקמה תוכנת מעקב עם מספר מצביעים ומי שלא נמצא באזור יגיעו עד אליו על מנת שיבוא להצביע", מוסיף ולרשטיין. "המדיניות שהוביל אולמרט ועכשיו לבני - אין לה

בשום פנים ואופן רוב בחברה הישראלית, והם מסתמכים על ייאוש של חלק מהציבור שלא יבוא להצביע. לכן אנחנו נעשה את הכל שהציבור שלנו יגיע ויצביע".

 

במכתב ששלח ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, לתושבי המועצה, שכותרתו "לכו להצביע!", קורא בין היתר: "ללכת להצביע, לא חשוב לאיזו מפלגה מהמחנה הלאומי, העיקר ללכת להצביע". עוד קורא מסיקה לתושבי השומרון להיות מעורבים ולסייע למפלגות המחנה הלאומי בבחירות, איש איש לפי בחירתו והעדפתו, "העיקר להתנדב ולפעול כדי לחזק את כוחו של המחנה הלאומי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ולרשטיין. "תחושת ייאוש"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים