שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בקרוב בתל-אביב? חנה וסל
  תוכנית שהוגשה לעירייה מציעה להפוך את החניונים בעיר לדו-תכליתיים, ולהקים בהם מגרשי כדורגל, כדורסל ועוד - שישמשו לחנייה ביום וייסגרו לכלי רכב בערב

  רוצים לשחק כדורסל בערב אבל אין לכם איפה? אם אתם גרים בתל-אביב, יכול להיות שבקרוב יימצא פתרון עבורכם. תוכנית שהוגשה לעירייה על ידי האדריכליות יעל גלעד וגילת שיף, מציעה להפוך את מגרשי החנייה בעיר לדו-תכליתיים - מגרש חנייה ביום, ומגרש למשחקי ספורט בשעות הערב - כדורגל, כדורסל ואף כדורעף או טניס.


  כך זה ייראה - בלילה וביום. יש אפילו טריבונה קטנה (ההדמיה באדיבות משרד גלעד-שיף)

   

  הרעיון מבוסס על ההבנה שהעיר תל-אביב משופעת במגרשי חנייה, שחלקם הגדול משרתע על שטחים גדולים - בעיקר אלו המצויים באזורים המרוחקים ממרכז העיר. מאידך, יש מחסור לא קטן בשטחים שמיועדים למגרשי כדורסל וכדורגל. התוכנית של גלעד ושיף מציעה להפוך את החניונים לרב תכליתיים: במהלך היום, בשעות העומס, הם יעבדו כחניונים רגילים, ואילו בשעות הערב, כשהם מתרוקנים - יהפכו למגרשי ספורט.

   

  לפי התכנון, מגרש הספורט ימוקם על שטח החנייה הקיים, בתוך שטח מגודר שבשני קצותיו שערים. במהלך היום יהיו השערים פתוחים ויאפשרו כניסה ויציאה של מכוניות. בשעות הערב ייסגרו, וכך יווצר מגרש מתוחם.

   

  כדורגל, כדורסל, כדורעף או טניס - השמים הם הגבול (ההדמיה באדיבות משרד גלעד-שיף)

   

  בבדיקה שערכו האדריכליות, התברר כי החניון המיועד לנמל יפו, למשל, שבו 500 מקומות חנייה, מציע הרבה יותר מקומות חנייה מהביקוש. בחניון זה לבדו, ניתן

  לדבריהן לבנות בשיטה זו חמישה מגרשי ספורט.

   

  "מדובר בתוכנית מצוינת, שמגדילה את היצע מגרשי הספורט בעיר, תוך שהיא משתמשת בשטחים קיימים", אומר סגן ראש העיר, פאר ויסנר, שמקדם את התוכנית בעירייה. "לראות את החניונים הרבים בתל אביב ריקים ממכוניות במהלך שעות הערב, מבלי שנעשה בהם כל שימוש, זה ממש בזבוז. אני חושב שיש כאן הזדמנות מצויינת לשדרג את מערך הספורט והפנאי בעיר מבלי להשקיע הרבה כספים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים