שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  טורקיה לאובמה: שקול מחדש מי טרוריסט
  בנאום בוועידת דאבוס בשוויץ, קרא ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, לנשיא ארה"ב, ברק אובמה, לאמץ מדיניות חדשה במזרח התיכון, שתהיה מבוססת על הגדרה חדשה של ארגוני טרור - רמז לחמאס ולחיזבאללה

  האם חמאס וחיזבאללה הם ארגוני טרור? טורקיה קוראת לארה"ב לשנות את גישתה ולאמץ הגדרות שונות לארגוני טרור במזרח התיכון. ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, הפנה את הקריאה הזו לנשיא ארה"ב, ברק אובמה, בנאומו בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס שבשווויץ.

   

  "הנשיא אובמה חייב להגדיר מחדש טרור וארגוני טרור במזרח התיכון, ולנקוט מדיניות חדשה, בהתבסס על ההגדרה החדשה". נראה כי ארדואן התכוון בעיקר לחמאס ולחיזבאללה, הכלולים ברשימת ארגוני הטרור.

   

  הוא התייחס שוב למבצע "עופרת יצוקה": "ראיתי את זה כחוסר כבוד כלפינו". באשר למשא ומתן במסלול הישראלי סורי, אמר: "הוא נמצא כרגע בהקפאה, אבל אם הצדדים יבקשו, טורקיה מוכנה להשתתף ולמלא תפקיד בדיונים הללו".  

  מוקדם יותר דיבר בכנס יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, ואמר שיש להציב את האיום האיראני בראש סדר העדיפויות העולמי - מעל למשבר הכלכלי. לדעתו, ניתן להתגבר על המשבר הכלכלי, אולם להתעלמות מהחתירה האיראנית לנשק גרעיני יהיו השלכות מרחיקות לכת: "עוד לא ראינו מעולם מצב שבו נשק גרעיני נמצא בידי משטר פנאטי וקיצוני כל כך".  

   

  נשיא המדינה, שמעון פרס, השתתף בפאנל כלכלי יחד עם ראש ממשלת בריטניה לשעבר, טוני בלייר, וראשי חברות גדולות ובנקים גדולים בעולם. בפאנל דיבר פרס על המשבר הכלכלי העולמי, "המשבר העולמי מחייב את העולם לפתח חמש תעשיות חדשות, ישראל מובילה בתעשיות אלה וזו דוגמה מוצלחת להתגברות על המשבר הכלכלי", אמר. 

   

  בהכנת הידיעה השתתף רונן מדזיני
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טורקיה רוצה גישה חדשה
  צילום: AP
  מזהיר מאיראן. נתניהו
  צילום: AFP
  כלכלה חדשה. פרס
  צילום: עידו שריר
  מומלצים