שתף קטע נבחר

פרץ בצפון: ברק זה אובמה, ציפי וביבי - בוש

יו"ר העבודה לשעבר בא לקריית-שמונה כדי לגייס תומכים לברק. "הם הולכים להמשיך ולאמץ את מדיניות בוש ואנחנו מאמצים את מדיניות אובמה", אמר פרץ בהתייחסו לתחום הכלכלי

שנתיים וחצי חלפו מאז מלחמת לבנון השנייה, ושר הביטחון לשעבר ח"כ עמיר פרץ מהעבודה, בחר דווקא בקריית-שמונה לפתוח את מסע התמיכה הפומבי שלו ביושב ראש המפלגה ושר הביטחון הנוכחי, אהוד ברק.

 

 

פרץ, יו"ר העבודה לשעבר, סייר היום (ה') בין הדוכנים בשוק העירוני, מלווה ביושב ראש הסניף, שמעון קמרי, וקומץ פעילים. "מפלגת העבודה חייבת להיות עוגן מרכזי בחברה הזאת. כבר לפני חודשיים הודעתי לברק שאני תומך בו, כי הוא הוכיח שהוא האמין מבין שלושת מנהיגי המפלגות הגדולות".

 

לשאלת העיתונאים, השיב פרץ כי "התמיכה בברק 'לא עולה לו בבריאות'", וכאשר הוא מקבל החלטה, הוא שלם איתה: "תושבי קריית-שמונה הם סמל חשוב בעיניי ואני מביא איתי לכאן את המסר, כי גם הנושאים הכלכליים נמצאים בראש סדר העדיפויות. הליכוד וקדימה הולכים לקצץ בתקציב במקום להרחיבו, הם הולכים להמשיך ולאמץ את מדיניות בוש ואנחנו מאמצים את מדיניות אובמה. בוש צימצם ונתן רק לשוק הפרטי ליפול. אנחנו כמו אובמה בשעת משבר - רוצים להזרים כסף ולמנוע את מכת האבטלה הגבוהה שעומדת בפתח".

 

במהלך ביקורו זכה פרץ לחיבוקים ולטפיחות על השכם, אך לצד זאת נשמעו גם קריאות תמיכה בבנימין נתניהו ובאביגדור ליברמן. פרץ נשאל על ידי מספר אנשים בשוק כיצד הוא לא מתבייש להגיע לקריית-שמונה אחרי מה שאירע במלחמת לבנון השנייה.

 

עם זאת, פרץ התרכז בפוליטיקה. הוא התייחס להתחזקות מפלגת ישראל ביתנו בסקרים: "אזרחי ישראל, שרואים את הסקרים צריכים להיבהל, מי ששוקל לתמוך בליברמן ולהפוך אותו למעצמה פוליטית צריך לחשוב פעם נוספת. ליברמן מייצג את האנטיתזה של מה שמדינת ישראל צריכה".

 

פרץ ציין כי מלחמת לבנון השנייה היתה מלחמת ההתפכחות של מדינת ישראל. לדבריו, השינוי יגיע גם לדרום. "אני מאמין שאת המלחמה בדרום התחילו בצורה מושכלת וסיימו בצורה מושכלת, יש לשמור על כך שכל הפרה של חמאס יהיה לה תג מחיר גבוה ואני סומך על שר הביטחון והרמטכ"ל שיעשו זאת".

 

לאחר שעזב פרץ את קריית שמונה המשיכו פעיליו להסתובב בשוק, לחלק סיכות, מטריות ופליירים. הפמליה עשתה את דרכה לכיבוש היעד הבא - המדרחוב בעיר המקובלים צפת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
פרץ. למען ברק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים