שתף קטע נבחר

חיפה: המשטרה ביטלה כנס החזית העממית

הכנס, שאורגן על-ידי אנשי רוח בתיאטרון בחיפה, הוגדר ככנס בחירות. אך בבדיקת המשטרה התברר כי המטרה האמיתית היא תמיכה בארגונו של ג'ורג' חבש, שמת לפני שנה

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן, הוציא אמש (יום ו') צו לסגירתו מחר של תיאטרון אל-מידאן בחיפה, שבו אמור היה להתקיים מחר כנס בחירות. זאת, משום שבמקום אמור היה להיערך אירוע תמיכה בארגון החזית העממית לשחרור פלסטין של ג'ורג' חבש

 

בימים אלה מלאה שנה למותו של חבש. מהמשטרה נמסר כי האירוע אמור היה להתקיים היום בין השעות 16:00 ועד חצות, בארגונם של אנשי רוח יהודים וערבים.

 

בתחילה פורסם כי מדובר באירוע בחירות, אך מבדיקה שערכה המשטרה עלה כי מדובר במסווה לאירוע תמיכה בתנועתו של חבש.

 

מהמחוז הצפוני של המשטרה נמסר כי "מפני שמדובר בפעילות תמיכה בארגון טרור, הוחלט להוציא צו למניעת קיום האירוע". הצו, שהועבר לידי מארגני האירוע ובעלי אולם האירועים, קובע כי הוא מורה לסגור גם מקומות חלופיים, אליהם יבקשו המארגנים להעתיק את האירוע.

 

לא מדובר בפעם הראשונה בה מתבטל אירוע מעין זה. כבר בסוף חודש פברואר שעבר הוציא רב-ניצב כהן צו המורה על סגירת אולם האירועים "אבו-מאהר" בנצרת, בו צפוי היה להתקיים טקס לזכרו של חבש.

 

בהחלטת המפכ"ל נכתב אז כי "מתוקף סמכותי בסעיף 6א למניעת טרור, ולאחר ששוכנעתי שעומדת להתקיים פעילות של החזית העממית, אני מורה בזאת על סגירת כל חלק מהבניין בו צפויה להתקיים הפעילות". 

 

גורמים בכירים במשטרה אמרו כי מטרת הכינוס היא הבעת תמיכה חד משמעית בג'ורג' חבש ובארגון הטרור של החזית העממית, שבבסיסו אידיאולוגיה השוללת את קיומה של מדינת ישראל. "לכן לא ניתן לתת יד לאירוע מסוג זה במדינת ישראל", אמרו.    


פורסם לראשונה 30/01/2009 23:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים