שתף קטע נבחר

הישורת האחרונה: "חייבים להעיר את הבוחרים"

עשרה ימים ליום הבוחר - ובמפלגות השונות מעלים הילוך ומוציאים לשטח פעילים שיפשטו על צמתים בארץ ויחלקו חומרי תעמולה. ימין, שמאל, יהודים, ערבים - הגישות אולי שונות, אבל אל מול אחוזי ההצבעה הנמוכים שצופים הסקרים, המטרה היא אחת - להביא אל הקלפי כמה שיותר מצביעים

בעוד עשרה ימים יבואו אזרחי ישראל לקלפיות כדי למלא את זכותם הדמוקרטית, והמערכת הפוליטית רועשת וגועשת. באין עימות רשמי בין שלושת המועמדים המובילים לראשות הממשלה, ציפי לבני (קדימה), בנימין נתניהו (ליכוד) ואהוד ברק (עבודה) מכוונות המפלגות את מרצן לפעילות בשטח, בניסיון להוציא את הבוחרים מאדישותם.

 

 

בקדימה צפויה יו"ר המפלגה, השרה ציפי לבני, להגביר עוד יותר את הופעותיה

הפומביות, תוך התמקדות בקהל הבוחרים הצעיר וקהל הנשים. המטרה היא לשכנע את הציבור שהקרב מול הליכוד עדיין לא נגמר וכי בחירתו של נתניהו תהיה שידור חוזר של כהונתו מ-1996. כמו כן, בכירי המפלגה צפויים להמשיך במסעותיהם ברחבי הארץ ולהשתתף בכנסים שונים.

 

מפלגת העבודה לא עומדת מהצד - וכנסים רבים ופעילויות שטח מתוכננים לימים הקרובים. יו"ר העבודה לשעבר, ח"כ עמיר פרץ, החל ביום חמישי מסע חוצה ישראל, במסגרתו הוא מקיים סיורים בשווקים ובכנסי פעילים. בנוסף, צפויה העבודה לערוך כנס עם חברי כנסת לשעבר שיביעו את תמיכתם בעבודה ובברק. ראש מטה הארגון של העבודה, השר יצחק הרצוג, אמר כי "צפויה הרבה פעילות שטח וכנס של אנשי מחנה רבין שיביעו תמיכה בברק. כמו-כן נמשיך בסיורים ביישובים ברחבי הארץ".  

 

מצמצמים הוצאות, מוציאים מתנדבים

בליכוד מתכוונים להחריף בימים הקרובים את הקמפיין הנגטיבי נגד ציפי לבני, בין היתר באמצעות שלטי חוצות חדשים שיציפו את המדינה. לצד תמונתה של לבני ייכתב בשלטים: "חלשה בביטחון. זה גדול עליה". במקביל, יחדדו בליכוד מסר לפיו לבני התחייבה לחלק את ירושלים במסגרת הסדר קבע.  


שלטי בחירות בתל-אביב. עוד בתוכנית: פאנלים וסיורים בקניון (צילום: AP) 

 

ראש מטה יום הבחירות של הליכוד, ראובן ריבלין, סיפר כי "הליכוד בבחירות האלה מצומצם בתקרת ההוצאה מאחר שהסיעה היוצאת מונה 12 מנדטים ומכך נגזר תקציבה, ולכן אנו נאלצים להמריץ מתנדבים שיחליפו את הפעילים בשכר. אנחנו מתכוונים לפשוט על צמתים בארץ, לחלק חומרי תעמולה, וכן מנסים להכניס רוח חיה בסניפים השונים של הליכוד ברחבי הארץ. אנחנו נעשה הכל כדי להעיר את הציבור".

 

ח"כ סילבן שלום, המפעיל מטה אישי בליכוד, אמר: "אני מתכוון לבצע סיורים בקניונים ברחבי הארץ, בכותל המערבי, בשומרון, בשווקים, עם עוד מועמדים ברשימה. בנוסף, יש הרבה פאנלים והופעות פומביות שאני מתכוון לקחת בהם חלק. אנחנו גם נפגשים עם הפעילים שלנו כדי להמריץ את השטח ולהגביר את המוטיבציה לקראת יום הבחירות".

 

מרצ פונה לצעירים, הגמלאים ידברו יידיש

התנועה החדשה-מרצ מתכננת לפנות בעיקר לקהל הצעיר, שנמנה על ציבור תומכי התנועה, על-פי מחקרים שערכה. מרצ מתכוונת להשיק קמפיין מיוחד, בו היא קוראת לקהל הצעיר להגיע ולבחור, תחת הסיסמא "יום שלישי שלנו או שלהם". אפשרות נוספת היא עריכת מסיבה גדולה ביום שלישי, בה ישתתפו סלבריטיז תומכי התנועה. במקביל, יושב ראש המפלגה, חיים (ג'ומס) אורון, נפגש הערב עם צעירים במועדון הבצ'ה בתל-אביב. 

 

במהלך השבוע מתכוונים במרצ להעלות גל של סרטונים לאתר המפלגה ולנסות לפנות גם לקהל הירוק, כאשר הוא המסר הוא שלא כדאי "לבזבז את הקול", על מפלגות נישתיות קטנות שלא ייכנסו לכנסת. 


שלל סטיקרים וססמאות (צילום: AFP) 

 

גם המפלגות הקטנות, שנאבקות סביב אחוז החסימה, נערכות לישורת האחרונה של מערכת הבחירות. במפלגת הגמלאים, שלפי חלק מהסקרים האחרונים תעבור את אחוז החסימה, מביעים עידוד מהסקרים ומתכוננים להגביר את הפעילות בהרצאות בבתי אבות, כנסים וסיורים.

 

במקביל תעלה המפלגה בימים הקרובים קמפיין ביידיש. כמו כן, הגמלאים מתכוונים לנסות ולשחזר את הצלחת הקמפיין בבחירות הקודמות, וגם הפעם, כפי שעשו עם הצמד לשעבר דץ ודצה, מתכוונים לחשוף את תמיכתם של סלבריטאים ותיקים.

 

בין מחוזות הפשע לשדות הגראס

גם המפלגות הירוקות מתכוננות לנסות ולעורר מודעות לנושא איכות הסביבה

בשטח. מפלגת "הירוקים" תחלק 100 אלף בלונים ירוקים לילדים שישכנעו את הוריהם להצביע לירוקים, וכן יחלקו פרחים בכניסה למרכזי קניות.

 

ב"תנועה הירוקה מימד" מבטיחים כי מאות מתנדבים הפרוסים מצפון ומדרום, רבים מהם רוכבי אופניים, יפגינו בצמתים נוכחות רבה, ויסבירו על פעילות ומצע המפלגה.

 

ב"עלה ירוק" מבקשים לנצל את השבוע האחרון לפעילות בה תתנער המפלגה מהתדמית הפרובוקטיבית שנדבקה אליה, לשנס מותניים ולצאת לסבב מפגשים רחב עם קהל הבוחרים בכל הארץ. היו"ר גיל קופטש וחברת המפלגה, העיתונאית קארין ארד, יסיירו ברכבת ישראל, במטרה להסביר לנוסעים על המפלגה, ולחזק את מעמדה של "עלה ירוק" בקרב קולות החיילים. 

 

"ישראל חזקה" של אפרים סנה תעלה עם קמפיין חדש, הכולל סרטונים מבוימים של שחקנים שכביכול נפלו קורבן לפשע, אשר יופצו ברשת ובתשדירי התעמולה. המפלגה רתמה את שירותיו של ה"רובופון" - הודעה קולית של סנה, אשר תפנה לאלפי תושבים ובה יסביר סנה את משנתו בנושא הפשע. בימים הקרובים יסייר סנה באוטובוס במחוזות הפשע בארץ.

 

חרדים לקול הבוחר

במפלגת "יהדות התורה" מייחסים חשיבות גדולה לימים שלפני היציאה אל הקלפיות. בשבוע הקרוב יתעורר הרחוב החרדי-אשכנזי לחיים: פשקווילים ייתלו על לוחות המודעות, פלאיירים ועיתונים ייטנפו את הרחובות, סטיקרים מלעיזים יודבקו ללא כתובות נמען והמתיחות השוררת בקרב מצביעי המפלגה תראה לעיני כל. 

 

השבוע הקרוב יהיה שעתם הגורלית של האדמו"רים, הרבנים והגדולים בתורה. תקוות רבות נתלות גם ב"דעת תורה", כרוז עליו חתומים כל הגדולים בתורה, אשר מורה לציבור לצאת ולהצביע. 

 

גם בש"ס פותחים מבערים לקראת הישורת האחרונה. בשבוע הקרוב יחרשו חברי הכנסת של המפלגה את השטח, כל ח"כ באיזור עליו הוא אחראי. יו"ר המפלגה, אלי ישי, יעבור בין יעדים אסטרטגיים הזקוקים לעידוד בכל רחבי הארץ. כמו כן, נשות המפלגה צפויות לקחת חלק פעיל במערכת הבחירות הקרבה, בכנסים ובפעילות בחירות שוטפת. 

 

השבוע יתפוס תאוצה גם "מבצע 10", שבמסגרתו יעביר כל פעיל במפלגה לאחראי עליו שמות של 10 אנשים אותם שכנע להצביע ש"ס. את שיטת פירמידה זו פיתח מנהיגה הרוחני של המפלגה, הרב עובדיה יוסף, אשר יירתם גם הוא וידרבן את המצביעים לצאת אל הקלפיות.

 

סיבוב מכריע בקרב בין ליברמן לערבים

בבל"ד מבינים כעת כי הדבר הכי חשוב הוא לגרום לאנשים לצאת ולהצביע. בימים הקרובים יקיימו מנהיגי המפלגה מידי ערב עשרות חוגי בית בהם יסבירו מדוע כל כך חשוב לצאת ולהצביע. זאת, על רקע גל ההסתה, התחזקות הימין, וניסיונו של ליברמן לפסול אותם מלהתמודד לכנסת. מנהיגי המפלגה ידגישו כי חשוב להצביע רק למפלגות הערביות. 

 

יו"ר מטה הבחירות של חד"ש, איימן עודה, אמר כי בעשרת הימים הקרובים יעברו נציגי המפלגה מבית לבית ויסבירו למצביעים הפוטנציאלים עד כמה חשוב לצאת ולהצביע.

לדבריו, "נסביר מדוע חשוב כל-כך להצביע, נזכיר לאנשים שאנחנו כאן, ונשכנע למה נכון דווקא היום להצביע לחד"ש".

 

בישראל ביתנו מתרכזים בפעילות הסברה והחתמת אנשים על האמנה של המפלגה, "בלי נאמנות אין אזרחות". יו"ר מטה ההסברה והמועמד מס' 2 ברשימה, עוזי לנדאו, הסביר בשיחה עם ynet: "אחד הדברים שאנו טרודים מהם ביותר זה שלא ניפול בשאננות, ולכן אנו שמים דגש על חלוקת חומר ההסברה. הפעילים שלנו תולים שלטים, מחלקים פליירים ומחתימים את כל המתעניינים על האמנה של המפלגה".

 

בנוסף, חברי הכנסת של המפלגה עורכים כנסים, מפגשים, משתתפים בפאנלים בבתי הספר. יו"ר המפלגה, אביגדור ליברמן, גם הוא השתתף בכנסים גדולים השבוע בכל חלקי הארץ. עוד ידע עוזי לנדאו לספר כי בערים לוד וכרמיאל יושבי ראש סניפי הליכוד יצרו עמו קשר ואמרו כי הם מעוניינים לתמוך בישראל ביתנו. 

 

בהכנת הידיעה השתתפו אמנון מרנדה, אלי סניור, רונן מדזיני, אטילה שומפלבי, יעל ברנובסקי, שרון רופא-אופיר ורועי מנדל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. מצמצמים הוצאות
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
לבני. תופיע יותר
צילום: גיל יוחנן
ברק. מסע חוצה ישראל
צילום: גיל יוחנן
פעילת שטח
צילום: AFP
רגע האמת
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים