שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  החייל האמיץ צ'ונקין יחכה

  שבוע לפני מועד פתיחת מסך החליטו בתיאטרון גשר לדחות את ההצגה "החייל האמיץ צ'ונקין", בשל בעיות טכניות ועיבוד לא בשל. נחכה ליוני

  התפאורה מוכנה. התלבושות מוכנות. גם התאורה וצוות השחקנים, אבל נכון לרגע זה "החייל האמיץ צ'ונקין" ייאלץ לחכות מאחורי הקלעים. כשבוע לפני עלייתה לבמה של ההצגה "החייל האמיץ צ'ונקין" בתיאטרון גשר היפואי ואחרי פרסומים עליה בעיתונות, החליטה ההנהלה, בשיתוף עם הבמאי מיכאל טפליצקי, שהיא לא ממהרת לפתוח מסך.

   

  זו הפעם השנייה בה נדחית עלייתה של ההצגה שאמורה היתה לפתוח כבר בנובמבר. בניגוד לפעם הקודמת, כעת ההחלטה על דחיית ההפקה התקבלה ימים ספורים לפני מועד פתיחת מסך. בתיאטרון אומרים היום כי הסיבה לדחייה קשורה במספר סיבות טכניות אך לא רק.


  מתוך החזרות. מעדיפים לדחות 

   

  לנה קריינדלין, מנכ"לית תיאטרון גשר, אמרה ל-ynet: "יש כמה נקודות בעיבוד המחזה לסיפור של ולדימיר ווינוביץ' שצריך לטפל בהן. אנחנו בקשר עם המחבר והוא אמור להגיע לישראל להמשך העבודה. קיווינו שההצגה תהיה מוכנה אבל אנחנו מעדיפים לדחות מאשר לצאת עם הפקה שאיננו שלמים איתה".

   

  נכון לרגע זה מדברים בגשר על עלייתה לבמה של ההפקה לקראת אמצע חודש יוני הקרוב. בהצגה אמורים היו להשתתף לצדו של סנדרוביץ גם נטע שפיגלמן, רוני בליץ, אמנון וולף, דודו ניב, ג'יל בן דוד, דניאל צ'רניש, גלעד קלטר, אנג'לה שטיינגרט, קלים קמנקו ויבגני טרלצקי.

   

  "החייל האמיץ צ'ונקין" הוא קומדיה פרועה ואבסורדית על עלילותיו של חייל זוטר

  בצבא האדום שנשלח לשמור על מטוס שהתרסק ליד כפר בקולחוז נידח באוקראינה בראשית מלחמת העולם השנייה. מפקדיו פקדו עליו שלא יזוז ממקומו והבטיחו שיוחלף בקרוב. החייל התמים מבין את הפקודה כלשונה ולא זז מהמטוס שעליו הוא שומר. מאידך, מפקדיו שוכחים כליל את הבטחתם ואת החייל ואינם שולחים לו אספקה או מחליף ובינתיים הוא נקלע לצרות ולסכסוכים בכדי שלא להפר את הפקודה.

   

  הספר הראשון של ווינוביץ' נכתב ב-1969 ונדחה על ידי הוצאות הספרים ברוסיה. לבסוף הוברח למערב גרמניה ופורסם ב-1975. בברית המועצות פורסם הספר רק בשלהי שנות השמונים בתקופת הפרסטרויקה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  החייל האמיץ צ'ונקין. מחכה ומחכה
  לאתר ההטבות
  מומלצים