שתף קטע נבחר

זכה בחיים: סג"מ אהרון קרוב עובר לשיקום

הקצין שהוקפץ ללחימה בעזה יום לאחר חתונתו ונפצע באורח אנוש, נפרד היום מהרופאים בבית החולים בילינסון ועבר לשיקום בשיבא. "כשהגיע לבית החולים, כולם היו פסימיים וחשבו שהשעות ספורות", סיפר מנהל היחידה לטיפול נמרץ. אחד הרופאים, רב-סרן בגולני נפרד ממנו בהצדעה

שלושה שבועות אחרי שנפצע אנושות בעזה והרופאים העריכו שנותרו לו שעות ספורות לחיות, סגן משנה אהרון קרוב מתחיל את תהליך השיקום. קרוב, מפקד מחלקה בצנחנים שהוקפץ ללחימה בבוקר שלאחר חתונתו, נפצע לאחר שנכנס לבית ממולכד במהלך "עופרת יצוקה". הבוקר הוא נפרד מהרופאים בבית החולים בילינסון בפתח תקווה, הבטיח להם שישוב לבקר כשיהיה במצב טוב יותר, ועבר לשיקום בבית החולים שיבא בתל השומר.

 

קרוב, שעדיין יושב בכיסא גלגלים ואינו יכול לדבר, מפתיע את בני משפחתו מדי יום. "מבחינה גופנית הוא יכול כמעט הכל, אבל הוא חלש מאוד", סיפר אביו, הרב זאב קרוב. "הוא עוד לא חזר לאיתנו. הוא הולך ומניע איברים, חוץ ממגבלה ביד שמאל, שיש בה כ-300 רסיסים. הבוקר הוא הניח תפילין לבדו וללא עזרה. רציתי לעזור והוא הסתכל עליי כאילו הוא רצה לבלוע אותי. הוא מתקשר בידיים ובמבטים משום שחלל הפה חטף פציעות".

 

"יש לו כוח רצון מופלא ואדיר", הוסיף האב, "הרבה פעמים הוא שאל אותי אם הרגליים בסדר, בשפת הסימנים. הוא ניסה לקום ולא הצליח והסברתי לו שהשרירים שלו רפויים. אבל הוא מלא מוטיבציה, אני חושב שהוא מודע למצבו".  


אהרון עם אביו, הרב זאב קרוב (צילום: יריב כץ)

 

נפרדים בהצדעה

גם הרופאים מסכימים שההתאוששות המהירה היא בגדר נס. מנהל היחידה לטיפול נמרץ בבילינסון, פרופ' פייר זינגר: "כשהוא הגיע לבית החולים כולם היו פסימיים וחשבו שהשעות ספורות.

הפגיעה הייתה מאוד קשה. בסופו של דבר המוח לא סבל מהפציעה ומהניתוח".

 

אחד הרופאים שהגיעו להיפרד מקרוב היה ד"ר סטיב ג'קסון, נוירוכירורג שניתח את קרוב מיד כשהגיע לבית החולים. "המצב היה קשה ביותר", סיפר המנתח, "אמרתי למשפחה שיש פציעת ראש קשה מאוד. כולם בכו, גם אשתו בכתה, אמרתי לה: 'בלי נדר, אני עוד אמול את הבן', ואז היא החלה לחייך". ג'קסון, רב-סרן בגולני, נפרד מקרוב בהצדעה.

 

בני משפחתו של קרוב הסכימו שהוא יצולם עם יציאתו מבית החולים, על מנת "לחזק את עם ישראל", לדברי האב. "המטרה שלנו היא להראות שאין ייאוש. הכל יכול לקרות ברמה הפרטית וברמה הלאומית".

 

לבית החולים השיקומי עבר היום פצוע נוסף, לוחם גולני רב"ט בן שפיצר, שנפצע קשה במבצע בעזה והיה שכנו למחלקה של קרוב. השניים צפויים לחלוק את אותו חדר במהלך השיקום.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"כוח רצון מופלא"
צילום: יריב כץ
מומלצים