שתף קטע נבחר

מג'אדלה: רוצים נאמנות? תסגרו פערים

מול מי שדורש חובת נאמנות מערביי ישראל כתנאי לאזרחות, התייצב שר המדע, התרבות והספורט, ראלב מג'אדלה: "מי שרוצה נאמנות מאזרחי ישראל הערבים, צריך קודם כל לדאוג שהמדינה תהיה נאמנה להם, על ידי סגירת פערים"

שר המדע, התרבות והספורט ראלב מג'אדלה (העבודה) תקף היום (ג') את מי שדורש חובת נאמנות מערביי ישראל, "מי שרוצה נאמנות מאזרחי ישראל הערבים, צריך קודם כל לדאוג שהמדינה תהיה נאמנה להם, על ידי סגירת פערים", אמר בכנס הרצליה במרכז הבינתחומי.

 

 

מג'אדלה כיוון את דבריו לעבר ישראל ביתנו, שדורשת להחיל חובת נאמנות על ערביי ישראל כתנאי לאזרחות. במושב בנושא מחקר ופיתוח ליישום תעשייתי וכלכלי, אמר מג'אדלה כי "לדמגוגים שמבקשים נאמנות, אנו משיבים שמדינה שרוצה שאזרחיה יכבדו ויאהבו אותה חייבת להתייחס אליהם בהתאם. אני מקווה שנחזור להיות חברה שפויה, הדמגוגים לא יצליחו להביא אותנו למצב ייאוש, כי הרוב הגדול החברה הישראלית מוביל לשפיות ופרגמטיות".

 

השר מג'אדלה חתם את המושב: "אנחנו אחת מארבע המדינות המובילות בעולם בתחום החלל ובין המובילות בעולם במחקר בטחוני, אך עדין לא מילאנו את תפקידנו לטובת החברה הישראלית. אם לא נגייס את המדע והחברה לטובת השקעה, כדי לצמצם פערים בחברה הישראלית אנחנו בסכנה".

 

גם במפלגות האחרות, משתמשים בקמפיין של ליברמן כדי לנגחו. אתמול התבקשו בכירים במרצ לתקוף את ליברמן. בדף המסרים של התנועה נאמר:"התנועה החדשה רואה בהתחזקות ליברמן כסימפטום דומה לתנועות לאומניות דומות כמו לה-פן בצרפת, היידר באוסטריה וז'רינובסקי ברוסיה. אנחנו קוראים לקדימה ולמפלגת העבודה להצטרף אלינו ולהצהיר שבכל מקרה לא ישבו עם ליברמן בממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר ראלב מג'אדלה
צילום: חיים צח
מול חובת הנאמנות של ליברמן
צילום: אביהו שפירא
מומלצים