שתף קטע נבחר

אמנים מתגייסים: שלישיית אדלר למען הגמלאים

בבחירות הקודמות השיגו הגמלאים שבעה מנדטים, הרבה בזכות תמיכה מצד אמנים רבים. אורנה דץ, שתמכה בעבר: "עכשיו יש דברים חשובים לא פחות". עד כמה יועילו הידוענים החדשים של המפלגה?

אורנה דץ, משה דץ ואלי יצפאן היו רק חלק מהאמנים שהכריזו בריש גלי ערב בחירות 2006, כי הם תומכים במפלגת הגמלאים, תמיכה שהשפיעה במידה רבה על הלך הרוח והביאה לזכייתה של המפלגה בשבעה מנדטים. במפלגת הגמלאים הבינו את הפוטנציאל, ורגע לפני ההליכה לקלפיות הם מציגים את תומכיהם החדשים, בתקווה שהאמנים התורנים, חלקם כוכבים שאורם כבר דעך, יציתו מחדש את הקמפיין, ויתנו את הדחיפה האחרונה, לפני ההצבעה בקלפיות.

 

 

בימים הקרובים יתפרסמו מודעות התמיכה במפלגת הגמלאים, עליהן חתומים אמנים מתחומים שונים, בהם המוזיקאים דורית ראובני, שולי נתן, שלישיית אדלר, והשחקנים מתי סרי ויענק'לה בן סירא. בנוסף, מציגים במפלגת הגמלאים מסמך, בו משבח יו"ר אמ"י, יענקל'ה מנדל, את פעילותה של המפלגה למען האמנים הוותיקים בישראל.

 

"למרות בעיות ההתבגרות של מפלגת הגמלאים בקדנציה האחרונה, מגיע להם סיכוי נוסף להיבחר", אומר השחקן מתי סרי. "אני נמצאת בגיל המתאים, בין הריחוק מנעוריי והקרבה להוריי, ואני רואה מה קורה עם המבוגרים בישראל. אני מכיר ומעריך את רפי איתן, שפעל עם מפלגתו רבות לטובת האמנים המבוגרים בישראל".

 

לדברי סרי, קרנות הפנסיה שניתנו לאמנים מבוגרים בישראל, ביוזמתו של השר איתן, היא אחד הדברים החשובים שנעשו לטובת האמנים בישראל. "נתנו להם קרנות מחייה על מנת של יתבזו, עכשיו הם רוצים לחוקק חוק פנסיה לכל אמן ויוצר מבוגר. אנחנו האמנים, שחלקנו חיים כמו צוענים, תומכים בזה מאד".

 

שיר לגמלאים

"אדם צובר זכרונות" אמנם לא נכתב על גמלאי בערוב ימיו, אולם הזמרת דורית ראובני, מבצעת השיר, מקדישה אותו לגמלאים. "משרד הגמלאים נתן לוותיקים אפשרות לעבוד, ולא אוכל לשכוח להם את זה. מגיע להם להיכנס שוב, כי הם לא רק הבטיחו אלא גם קיימו. גם אם היו שם ויכוחים וחילוקי דעות בקדנציה האחרונה, אני מאמינה בכוונות שלהם ובטוחה שהם יעשו עוד הרבה".

 

יו"ר איגוד אמ"י ובן זוגה של ראובני, יענקל'ה מנדל, לא מצהיר כי הוא מצביע לגמלאים, אולם סבור כי מגיעים להם שבחים על פועלם. "הם הרוויחו

את מכתב ההערכה ששלחתי. מבין כולם, הם היחידים שעשו עבור האמנים, מעולם לא היה כדבר הזה, שאמנים ותיקים, חלקם חתני פרס ישראל, שבערוב ימיהם מחפשים לחם בפחים, קיבלו פנסיה".

 

מנדל גם משבח את העובדה שהמפלגה דאגה למצוא לאמנים פרנסה, בעבודה בפני גמלאים. "סידרו לנו עבודה בכל הארץ, מעולם לא דאגו לכך שאמנים ותיקים יעבדו ככה. לזכותם יאמר שהם הרימו את הכפפה".

 

מי שלא תשחזר את תמיכתה מ-2006 היא אורנה דץ, שהיתה ממובילי ההד התקשורתי סביב הגמלאים בבחירות הקודמות - וכעת מתכוונת להצביע עבור קדימה. "אז זאת היתה משימה בשבילי. חשבתי שזה לא ייתכן של-30 אחוזים מהאוכלוסייה לא יהיה נציג בכנסת. אלא שהם קיבלו שבעה מנדטים ולא אחד. עכשיו יש דברים חשובים לא פחות, הנוגעים לעתיד המדינה, זה הרבה יותר משמעותי וגדול", אמרה ל-ynet.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלישיית אדלר. מצטרפים לגמלאים
ראובני ומנדל. מעריכים אותם
צילום: איציק בירן
מומלצים