שתף קטע נבחר

חברת ברודקום תפטר כ-30 עובדים בישראל

החברה, המפתחת שבבים לתחום הבידור הביתי, תפטר ברחבי העולם 200 עובדים. בישראל יפוטרו יותר מ-30 עובדים, מתוך 150, בתהליך שיימשך עד אוגוסט. הסניף בהרצליה ייסגר

חברת ברודקום האמריקנית תפטר יותר מ-30 עובדים בישראל, ממרכזי הפיתוח שלה בהרצליה פיתוח, רמת-גן, כפר-סבא ואור יהודה. תהליך הפיטורים יחל החודש ויימשך בהדרגה עד לחודש אוגוסט, ובמסגרתו תפעל החברה להשמתם של המפוטרים במקומות עבודה חלופיים. כתוצאה מהפחתת מספר העובדים בחברה, תסגור ברודקום את משרדה בהרצליה פיתוח, ותעביר את הצוות לאחד הסניפי האחרים. החברה מעסיקה בישראל 150 עובדים.

 

 

פחות משבוע לאחר שהציגה את דו"חותיה הרבעוניים, הודיעה אתמול (ג') חברת ברודקום על פיטורי 3% מכוח העבודה שלה, המסתכם ב-200 איש מתוך כ-6,700 עובדים ברחבי העולם.

 

החברה הציגה הפסד רבעוני בהיקף של 159.2 מיליון דולר ברבעון האחרון בעקבות רכישת חטיבת הטלוויזיה הדיגיטלית של AMD בסכום של 141.5 מיליון דולר. הכנסות החברה עלו הרבעון ב-9.7% ל-1.13 מיליארד דולר מ-1.03 מיליארד ברבעון המקביל אשתקד. החברה מצפה להכנסות של בין 800 ל-875 מיליון דולר ברבעון הנוכחי, מתחת לציפיות האנליסטים שצפו הכנסות של 953 מיליון דולר.

 

ברודקום מפתחת שבבים לתחום הבידור הביתי, התקשורת רחבת הפס והסלולר. עד כה רכשה ברודקום ארבע חברות ישראליות בסכום כולל של 375 מיליון דולר: וויז'נטק מהרצליה, שפיתחה אנקודרים לתחום המולטימדיה, סיליקוונט מרמת-גן, שפיתחה מעבדים לתקשורת רחבת פס בנפח 10 גיגה-בייט, אוקטליקה מאור יהודה שפיתחה טכנולוגיה להעברת מולטימדיה על גבי תשתית כבלים, ואם-סטרים, מפתחת טכנולוגיה להעברת מולטימדיה על גבי סלולר.

 

חברות השבבים הגדולות בעולם, ובעיקר אלה בסביבתה של ברודקום, מדווחות בתקופה האחרונה על ירידה ברווחים ובהכנסות. כך, דיווחה לאחרונה אינטל על ירידה של 90% ברווח הרבעוני, וקיצצה בחמישה מפעלים וב-6,000 עובדים, ואילו טקסס אינסטרומנטס תקצץ 3,400 מקומות עבודה.

 

שלמה מרקל, סגן נשיא בברודקום העולמית אמר ל"כלכליסט" כי "ברודקום מבצעת תהליך מסודר וגלובלי, שאינו קשור למרכז זה או אחר, ומקצצת היכן שפעילויותיה רווחיות פחות. שלוחות ברודקום בישראל נותרות מרכז פעילות חשוב ביותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים