שתף קטע נבחר

תופעה מתפשטת: נעליים על השגריר בשבדיה

במהלך הרצאה שנשא בשטוקהולם על מבצע "עופרת יצוקה" ומערכת הבחירות בישראל, השליכו גבר ואישה זוג נעליים וספר לעבר שגריר ישראל בשבדיה, בני דגן. השגריר בתגובה: זה לא מה שימנע ממני להמשיך בהסברה

כמו כל טרנד עולמי, גם הטרנד הזה הגיע אלינו באיחור אופנתי קל: אחרי ג'ורג' בוש וראש ממשלת סין, וון ג'יאבאו, זכה שגריר ישראל בשבדיה, בני דגן, להיכנס אמש (ד') לרשימת אנשי הציבור עליהם נזרקו זוג נעליים.

 

במהלך הרצאה שנשא מול סטודנטים של אוניברסיטת שטוקהולם שעסקה במבצע "עופרת יצוקה" ובמערכת הבחירות בישראל, נזרקו לעבר דגן זוג נעליים וספר. הזורקים, גבר בן 35 ואישה בת 25, נעצרו על ידי המשטרה המקומית והורחקו מהמקום.

 

דגן, שלא נפגע מהחפצים שהושלכו לעברו, המשיך בהרצאה למרות ההפרעה. בשיחה עם ynet, אמר כי המקרה לא ירפה את ידיו. "זה לא מה שירתיע אותי וימנע ממני להמשיך ולהגיע לקהלי היעד בשבדיה. כאנשי הסברה של מדינת ישראל, המשימה שלנו היא להציג את מאבקנו הצודק. נוכחותי במקומות ציבוריים חשובה מאוד לידידי ישראל הרבים בשבדיה".

 

הוא הוסיף כי בכוונתו להמשיך בהופעותיו הפומביות, גם במחיר של זריקת חפצים נוספים לעברו. "הימנעות והסתתרות הינה בדיוק התגובה ששונאינו היו רוצים בה". 

 

ממשרד החוץ נמסר כי "המקרה הינו ביטוי לאווירה כוללת בקרב גורמים קיצוניים וחלק מאמצעי התקשורת השבדיים, שנופלת על קרקע פורה של האשמות חסרות בסיס כנגד ישראל".

 

המידע הראשוני הגיע באמצעות המייל האדום .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השלכת הנעליים על ג'ורג' בוש. ארכיון
צילום: AP
מומלצים