שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מפגע כביש - שלט חוצות מסנוור

  עיריית נתניה החליטה להציב שלט פרסום ענק מול עיני הנהגים היוצאים ממחלף פולג. נהגי האזור מתלוננים, אך העירייה אינה מתכוונת לשנות דבר - "השלט המדובר הוצב כחוק לאחר שקיבל את האישורים המתאימים"

  שלטי החוצות הענקיים עוררו סערה גדולה בשנה החולפת. מיקומם בציר תנועה מרכזי כמו נתיבי איילון עורר תגובות לחיוב ושלילה. עצם הצבת השלטים עוררה סערה גדולה - המתנגדים טענו כי הסחת הדעת שהם מייצרים עשויה לגרום לתאונות דרכים, ואילו המצדדים טענו כי טענה זו אינה מוכחת. כך או אחרת, השלטים הגדולים הוסרו מאיילון, חזרו ושוב הוסרו. על עובדה אחת אין איש שחולק: שלטי החוצות הענקיים נמצאים במקומם מתוך מטרה אחת: כדי לצוד את עינו של הנוסע בכביש. כך כמובן גם שלטי חוצות אלקטרוניים מבהיקים בתוך תחומי הערים, שצוברים עוד ועוד פופולריות.

   

  • לכל המפגעים בפרויקט כביש מסוכן

   

  אחד השלטים האלה, אותו החליטה עיריית נתניה להציב ביציאה ממחלף פולג על כביש מספר 2, עורר את חמת זעמם של גולשים רבים. אלה טענו כי העירייה, המרוויחה כסף רב מהשילוט האמור, מתעלמת מהמפגע התעבורתי שהוא מייצר. מדובר בשלט מבהיק חריג בגודלו, אשר נראה לא רק למרחוק, אלא גם מאיר באור בוהק במיוחד. הגענו לתעד את המפגע, והתוצאה לפניכם:

   

   

  תגובת עיריית נתניה: השלט המדובר הוצב כחוק, לאחר שקיבל את כל האישורים לרבות אישור מהנדסי התחבורה בעיריית נתניה. בעקבות טענות, הוזמנה חוות דעת של מהנדס תחבורה ותנועה מומחה, שבדק את מיקום ההצבה של השלט וכן בדיקת הפרעת השלט לנהגים, הן באור יום והן בשעות התאורה. בדו"ח מפורט שחיבר קבע כי "לאור הממצאים הללו, הגעתי למסקנה ששלט מהסוג הזה, במקום בו הוא מוצב אינו מהווה סיכון בטיחותי, לא בשעות היום ולא בשעות התאורה".

   

  ואנחנו אומרים: לא צריך להיות מהנדס בעל תארים, כדי להגיע לצומת ולוודא כי אכן יש שם מפגע. לאחר שקראנו את הדו"ח המלא של מהנדס התחבורה, נראה כי טוב יעשה האיש אם יצפה בסרט הווידאו המצורף לכתבה זו, ויחווה את דעתו המקצועית שוב. אולי אף ישנה אותה.

   

  דווחו על מפגעים נוספים בכתובת: safewheels@y-i.co.il

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השילוט לא מסנוור?
  צילום: מישל דור
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים