שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יוזמה: קבלת שבת בביה"ס עבור גלעד שליט
  עשרות בתי ספר כבר הצטרפו לפרויקט "מקבלים את השבת עם גלעד", המציג מערכי שיעור ופעילויות לעידוד המודעות למצבו של שליט. "לתת לילדינו את המידע והמשמעות של אירוע חטיפתו של גלעד על צדדיו השונים, ואת האפשרות להביע הזדהות עם המשפחה". הפרויקט הוא א-פוליטי וללא מטרות רווח, תצטרפו?

  "מקבלים את השבת עם גלעד"- יוזמה חברתית חינוכית, תתקיים החל ממחר, בעשרות בתי ספר בארץ בהיקפים ואופנים שונים. מדובר במיזם קהילתי חברתי המאפשר לילדי ישראל להביע הזדהות עם גלעד ומשפחת שליט. היוזמה קיבלה את ברכת עמותת "קרן מאור – ושבו בנים לגבולם", והצטרפה למגוון הפעולות המתבצעות להשארת המודעות הציבורית והפרטית של כל אחד מאיתנו לכך שגלעד שליט עדיין חי.

   

  "יום שישי הוא יום מיוחד בכל בית בישראל, חילוני או דתי, בו המשפחה נפגשת ומקבלת את השבת יחד", מספר חן כרמין, מי שיזם ומקדם את הפרויקט בהתנדבות. "במשפחת שליט, היום הזה אינו שלם ואין בו חג כבר מעל ל-900 ימים. עד לחזרתו של גלעד למשפחתו, כולנו משפחת שליט", הוסיף.

   

  המיזם המשלב פעולות חינוכיות באמצעות הצוות המקצועי של בית הספר בדרכים שונות, הוא מיזם חינוכי ללא מטרת רווח או אינטרס פוליטי. "חשוב להדגיש שאין בהזדהות הבעת דעה פוליטית, התערבות או המלצה לדרג המדיני בתהליך קבלת ההחלטות במו"מ להחזרתו של גלעד", מסבירים המארגנים. "בימים אלו בהם מתקיים מו"מ להחזרתו של גלעד שליט, אנו מוצאים לנכון לפעול ולתת לילדינו את המידע והמשמעות של אירוע חטיפתו של גלעד על צדדיו השונים, ואת האפשרות להביע הזדהות עם המשפחה".

   


   

  "במקום לנטוע עציץ, ביה"ס נוטע תקווה לשובו של גלעד"

  תהליך ההצטרפות למעגל ההזדהות מתבצע על ידי מורים או הורים מבתי ספר, המתחברים לחשיבות הפעילות. מטרת הפעילות היא להזכיר ולהאיר את העובדה שגלעד חי, מתוך אמונה שיש לשמר בזיכרון הקולקטיבי והאישי של כל אחד מאיתנו, את גלעד כאדם, ואת משפחת שליט כמשפחה. 

   

  "כל הזדהות או אמירה ציבורית נראות כמוגבלות בהשפעתן וחסרות כוח אמיתי לשנות את המצב, ולגרום לשחרורו המיוחל של גלעד", מסביר כרמין, "יחד עם זאת, אני מאמין שהשפעת האמירה הציבורית רבה, הן על המשפחה הקרובה והרחוקה והן על הלכידות החברתית שלנו, היא מגבשת את כוחנו, ונוסכת בנו את האמונה והעוצמה לשלוח את ילדינו, אחינו ואבותינו לקרב בעת מלחמה".

   

  במסגרת הפרויקט קיימים מערכי שיעור המפולחים לגילאים שונים, והצעות לפעילויות כיתתיות ובית ספריות בנושא גלעד שליט. בין השאר מוצעת הקמת

  פינה בית ספרית לגלעד שתכלול דגל של גלעד שליט או פוסטר עם הלוגו "גלעד עדיין חי", תמונה של גלעד, מניין הימים מאז נלקח בשבי, מכתבים או גלויות שהתלמידים מוזמנים לכתוב ולשלוח למנהיגי המדינה וקלסר בו התלמידים מוזמנים לכתוב או לצייר לגלעד. "כתיבת מכתב היא הצהרה שיש מישהו שיקבל אותו. עצם כך שאנו כותבים לגלעד משמע שאנו מאמינים שהוא יכול לקבל את מכתבינו" מוסיף כרמין. "יש חשיבות רבה להצהרה הזו שמהווה בסיס לפעילות הציבורית להשבתו. גלעד עדיין חי".

   

  פעילויות מוצעות נוספות הן הקראת הספר שגלעד כתב: "כשהכריש והדג נפגשו לראשונה", והצגת אותות החיים שהתקבלו ממנו מאז חטיפתו. קיום עצרת למען גלעד; עידוד התלמידים להגיע להפגנות ולעצרות שונות בארץ או הצטרפות למשמרות "מחכים לגלעד" בכיכר רבין בתל אביב או מול בית ראש הממשלה בירושלים; חלוקת סרטים צהובים כסמל לפדיון שבויים, והזמנת נציגי עמותות "לחופש נולד" או "ערים בלילה", שיספרו מניסיונם ומחוויותיהם. "פעילות חברתית ואקטיביזם הם בסיס בריא לחברה בריאה", מסכם כרמין. "הדיון מעלה למודעות את הנושא הערכי, ובודק איך ניתן להעלות את הנושא של גלעד שליט לסדר היום הציבורי".

   

  "היום יחולקו לילדי בית הספר חולצות "עוד גלעד חי" עם מכתב נלווה, וממחר הם יוכלו ללבוש אותן מידי שישי במקום חולצות בית הספר", מספרת אורלי לביא, חברת וועד ההורים בביה"ס "אהוד מנור" באור יהודה,שהצטרף לפרויקט. "בנוסף נציב בבית הספר ספר זכרונות בו התלמידים יוכלו לכתוב מכתבים אישיים שיועברו למשפחת שליט". במכתב הנלווה להורים נאמר: "במקום לנטוע עציץ בט"ו בשבט, קהילת ביה"ס נוטעת תקווה לשובו של גלעד שליט הביתה".

   

  • להצטרפות לפרויקט, לקבלת מערכי שיעור ופרטים נוספים לחצו כאן.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גלעד שליט
  צילום: עופר עמרם
  צילום: ערוץ 2
  נועם שליט
  צילום: ערוץ 2
  צילום: ערוץ 2
  אביבה שליט
  צילום: ערוץ 2
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים