שתף קטע נבחר

עלה ירוק סיכמה הקמפיין עם "ג'וינט לגלעד שליט"

המפלגה הססגונית סיכמה את מסע הבחירות באירוע חגיגי. יושב הראש קופטש ניסה להיות רציני, אבל לא הצליח להשתלט על עצמו. הערב נחתם בהדלקת סיגריית מריחואנה ענקית למען החייל החטוף וקריאתו של קופטש לבוחרים: "אל תצביעו"

מפלגת עלה ירוק, שניהלה את אחד הקמפיינים המוזרים ביותר שנראו במחוזותינו, החליטה לסכם את מסע הבחירות באירוע הזוי לא פחות. במסיבת עיתונאים שנערכה הערב (יום ה') ב"קאמל קומדי קלאב" בתל אביב, הציג יושב הראש גיל קופטש את עיקרי משנתו ולבסוף עלה אחד מראשי המפלגה והדליק סיגריית ענק של מריחואנה, אותה הקדיש לגלעד שליט.

  

 

בעלה ירוק החליטו בימים האחרונים לשנות מעט את הכיוון ולשנות את האווירה הלא רצינית שאופפת את המפלגה. אבל כשגיל קופטש עומד מול קהל ומצלמות, נראה שרצינות היא משימה בלתי אפשרית.  


קופטש והג'וינט הענק. מחווה לחייל החטוף (צילום: ירון ברנר)

 

"אזרחי ישראל", פתח קופטש את נאומו בפומפוזיות קומית. "בצער רב וביגון עמוק אני אומר לכם, מערכת הבחירות כבר הוכרעה. ואני לא מתכוון לזה שביבי או ציפי או קיפי יהיו ראש הממשלה. אלה שטויות. אני מתכוון לזה שדור שלם של צעירים לא מתעניין בבחירות. לא מדובר בהצבעת מחאה, אלא בתחושה עמוקה של מיאוס וגועל".

  

קופטש המשיך: "בואו נודה בזה - כל המנגנון רקוב, מושחת ומסואב. רוב רובם של כולם דואגים רק לתחת של עצמם. אין פה תחושה של yes we can, יש תחושה של we can't do shit. אנחנו בעלה ירוק איבדנו תקווה מזמן, מדד הכיף שלנו בקאנטים, וגם הוא מלא באדולן מסריח שחיזבאללה שם לנו. הבנו שאנחנו בתחתית הבור, אבל מכאן אפשר רק לעלות".

  

קופשט קורא לכולם: "אל תצביעו"

לדעת מנהיג עלה ירוק, מחאה אמיתית לא תתרחש בקלפי. "אל תצביעו", קרא, "ביום הבחירות צאו לטייל עם המשפחה בפיסות הטבע המעטות שעוד נותרו לנו. עדיף שיהיה פה עשרה אחוזי הצבעה, ואולי אז מתוך השבר תצמח תנועת מחאה אמיתית. אני מקסימום סנונית ראשונה קטנה, אני רק הטריז".

 

קופטש סיכם את נאומו במשל מעולם הכדורגל. "שאלו אותי אם אתמוך בציפי, ואני אומר, יאללה, הגיע הזמן לראש ממשלה אשה. ה'דרים טים' שלי זה ביבי שר חוץ, ברק בביטחון, ליברמן מגן ימני, ג'ומס מגן שמאלי, ואני בקישור, כדי לשמור על סביבה ירוקה, חופש הדעה והמחשבה. בהתקפה? אני לא חושב שישראל צריכה להיות אגרסיבית. היא צריכה לשחק בשביל ליהנות, לא בשביל לנצח".

  

במהלך הערב נשא דברים גם ישראל רוזלי, שהציג עצמו כפגוע נפש משירותו בצה"ל במהלך מלחמת יום הכיפורים. הוא סיפר שהוא משתמש בצמח הקנאביס וקרא לכנסת להתיר את השימוש ולחדול מרדיפת המעשנים. שיאו של הערב, אם אפשר לקרוא לזה כך, היה כששלומי סנדק, מראשי המפלגה, הצית ג'וינט ענק והקדיש אותו לחייל החטוף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביבי, ציפי או קיפי. קופטש
צילום: ירון ברנר
המדינה רודפת. רוזלי
צילום: ירון ברנר
שיא הערב. סנדק
צילום: ירון ברנר
מומלצים