שתף קטע נבחר

בעולם רוצים לדעת: מיהו אביגדור ליברמן?

יו"ר ישראל ביתנו הוא לא רק "הסיפור החם" של התקשורת הישראלית - נסיקתו בסקרים מפנה אליו תשומת לב עולמית. מה חושבים הכתבים הזרים על כוכב הבחירות?

יו"ר "ישראל ביתנו", ח"כ אביגדור ליברמן, מהווה בשבועות האחרונים "סיפור חם" לא רק לתקשורת הישראלית, אלא גם לתקשורת הזרה. מרשתות החדשות הגדולות והנצפות BBC, CNN ו-SKY ועד לתחנות ביפן ובנורווגיה - כולם רוצים לדעת מיהו ה"כוכב העולה" בשמי הפוליטיקה הישראלית, והכתבים מתלווים אליו לסיורים וכנסים. 

 

 

אולה קפלן, עובדת סוכנות הידיעות היפנית "ג' יג'י", סיפרה ל-ynet כי בדיווחיה ליפן היא מסבירה כי ליברמן הוא הסיפור הגדול של הבחירות. "כתבנו שישראל ביתנו תפסה את מקומה של הליכוד, כי בליכוד התרככו מדי ולאנשים עם דעות ימניות אין למי להצביע. אנו מסבירים שישראל ביתנו היא אחת הווריאציות של הליכוד ויש בה דמויות שאהובות על הציבור הישראלי, כמו עוזי לנדאו או דני איילון".

 

לדברי קפלן, ביפן מתעניינים מאוד בתהליך השלום במזרח התיכון ומה יקרה "אם מפלגתו של ליברמן תהיה חלק מהקואליציה ועד כמה זה יתקע טריז בתהליך השלום". היא הוסיפה כי היפנים חוששים מאוד מכניסה אפשרית של ליברמן לממשלה, אך מצד שני מנסים לשמור על האופטימיות וחושבים שאולי דווקא הגישה שלו תעשה סדר בתהליך השלום. לגבי חוק האזרחות שמציע ליברמן, סבורים היפנים כי "הוא קצת מלאכותי וקצת מוזר".

 

אולה טרקייסן, כתבת תחנת טלוויזיה בדנמרק, סיפרה: "אצלנו כולם שמעו על ציפי לבני, בנימין נתניהו ואהוד ברק, אבל ליברמן חדש והוא מאוד מעניין, אז אנחנו מנסים להסביר מה פתאום כל-כך אוהבים אותו. הוא בהחלט הסיפור של הבחירות האלה, הוא מאוד פופולרי גם בקרב הקהילה הרוסית וגם בקרב הצברים. אצלנו עדיין לא כל-כך מכירים את הדעות שלו, ולכן ההתעניינות רק גוברת. אחרי הבחירות הציבור בדנמרק יידע יותר ויבין יותר".

 

סיסיל וולד, הנמצאת בישראל כבר חמש שנים כשליחה של סוכנות ידיעות נורבגית, סיפרה: "ליברמן הוא הג'וקר הגדול של הבחירות. הרבה אנשים שמפחדים מערבים ולא נמצאים במגע ישיר איתם יצביעו עבורו.

 בנורבגיה מתעניינים מאוד בכל מה שקורה במזרח התיכון, הממשלה משקיעה המון כספים בעזה ואז במלחמות זה נהרס.

 

"ליברמן מעניין כנציג של הקהילה הרוסית שהפך לפופולרי בקרב כולם. אנחנו גם שמענו ממנו על טרנספר לערבים, ולכן זה עוד משהו שמעניין את הנורבגים. לנורבגים מאוד חשוב לדעת איך תשתנה המציאות בישראל עם הזמן אחרי הבחירות ולכן חשוב מאוד מבחינתי להבין ולהעביר את מה שהחברה הישראלית חשה", הוסיפה וולד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. מסקרן
צילום: AFP
טרקייסן. הסיפור של הבחירות
צילום: יעל ברנובסקי
הג'וקר הגדול. וולד
צילום: הרצל יוסף
מומלצים