שתף קטע נבחר

55% משליחי המדינה בחו"ל הצביעו בבחירות

פתקי ההצבעה של עובדי המדינה, חברת אל-על ושליחי הסוכנות היהודית הגיעו לארץ והועברו למשמרת קצין הביטחון של הכנסת. משרד החוץ: אחוז ההצבעה דומה לזה של השנים שעברו

55% מעובדי המדינה בחו"ל הצביעו בבחירות לכנסת ה-18 ב-90 קלפיות שהוצבו בנציגויות ישראל ברחבי העולם לפני כעשרה ימים - כך עולה מנתונים שהגיעו לוועדת הבחירות המרכזית ממשרד החוץ.

 

 

בין המצביעים: נציגי משרדי הממשלה, אנשי ביטחון ועובדי אל-על ושליחי הסוכנות היהודית. מעטפות ההצבעה של העובדים בחו"ל הועברו לקצין הביטחון של הכנסת וזה ישמור עליהן עד ספירת הקולות ביום שלישי ב-22:00.


שגריר ישראל באוסטרליה, יובל רותם, מצביע בקנברה (צילום: משרד החוץ)

 

"ועדת הבחירות מסרה לנו כי מדובר באחוז הצבעה יפה שמתאים לאחוזים שנרשמו בשנים קודמות", אמר ל-ynet מנהל מחלקת הרווחה במשרד החוץ, דני גדות. "אני חושב שמדובר באחוז יפה לאור העובדה שההצבעה נעשתה בשגרירויות. הבאנו לנציגים את הקלפי עד לכיסא, כך שלא היו שום בעיות לוגיסטיות".

 

"חלק מהחוויה של הדיפלומטים בחו"ל היא ניצול זכות ההצבעה שלהם. זו רק הפעם השישית שזה קורה ואיש לא לוקח זאת כמובן מאליו", הוסיף גדות. לדבריו, מי שבוחר בדרך כלל לא לשלשל פתק לקלפי הם בעיקר נספחים ונציגים המתגוררים מחוץ למקומות השהות הרגילים, כמו שליחי הסוכנות היהודית, וצריכים להגיע במיוחד לנציגויות רק כדי להצביע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים