שתף קטע נבחר

לבן על לבן: החיילים בחרמון כבר הצביעו

הקלפי הניידת הוצבה על מעטה דק של שלג, והחיילים המשרתים על הר החרמון הגיעו לאיטם כדי לממש את זכותם הדמוקרטית. "קצת מוזר לעמוד פה בשלג ולבחור, זה אפילו מרגש", אמרה אחת מהם

קלפי צבאית ניידת הגיעה הבוקר (יום ב') למוצב צה"ל שבחרמון, על-מנת שחיילי צה"ל המשרתים במקום יוכלו לממש את זכותם הדמוקרטית - עוד לפני הסערה והשלג הצפויים על ההר מחר.

 

 

הקלפי הניידת הוצבה על מטעה דק של שלג, והחיילים הגיעו אט-אט כדי לממש את זכותם הדמוקרטית - רובם בפעם הראשונה בחייהם.


חיילת מצביעה בשלג בחרמון (צילום: אביהו שפירא)

 

מירית, חיילת המשרתת במוצב החרמון, סיפרה ל-ynet: "העובדה שאני בצבא רק חיזקה אותי להגיע ולהצביע, כי מדובר בעתיד שלי ושל שאר החיילים והאזרחים. זה קצת מוזר לעמוד פה בשלג ולבחור, וזה אפילו מרגש. אני מודה שזה מאוד מבלבל ואת ההחלטה במי לבחור קיבלתי ממש מאחורי הפרגוד. סרקתי בעיניים את הפתקים והחלטתי לבחור במי שלדעתי יעשה את הכי טוב למדינה".

 

חייל אחר הוסיף: "אנחנו הצעירים צריכים להשפיע על עתיד המדינה ולבחור באחוזים גבוהים. זה חלק מהדמוקרטיה ואני קורא לכל החיילים להגיע להצביע בדיוק כמו שאני עשיתי".

 

קצין הבחירות של פיקוד הצפון, רב סרן סמי עווד, סיפר כיצד נערכו ונערים בצה"ל - שם החלה כבר אתמול ההצבעה - לבחירות. "בשל התחזית למזג אוויר חורפי שתלווה בסופת שלגים חזקה, החלטנו להתחיל את ההצבעות בקלפיות הנייחות במוצבי החרמון.

 המטרה שלנו היא לאפשר לכל חייל וחיילת להצביע, גם אם הם נמצאים בבסיס מרוחק או במסגרת פעילות מבצעית".

 

רב סרן עווד ציין, כי במערכות הבחירות הקודמות אחוזי ההצבעה בבסיסי צה"ל היו גבוהים מהממוצע. מחר צפויות כ-100 קלפיות שמציב פיקוד צפון בבסיסי צה"ל לעבור לכנסת - שם יבדקו האם החייל לא הצביע במקום מגוריו. לאחר מכן יספרו קולות החיילים ורק אז יתפרסמו התוצאות הסופיות של הבחירות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קלפי על השלג
צילום: אביהו שפירא
מומלצים