שתף קטע נבחר

פרס: מול כל מי שמטיל בנו דופי - לכו להצביע

בגלל הביטחון, בגלל הכלכלה, למען הדמוקרטיה - האזרח מספר 1 מפציר בכולנו להתייצב מחר בקלפיות, וטוען שהבחירות הפעם חשובות במיוחד. "בימים אלה מנסים להטיל דופי באופיה של מדינת ישראל, אך אנו ארץ דמוקרטית במלוא מובן המילה - והצבעה תהיה הצהרה"

פחות מ-24 שעות לפני פתיחת הקלפיות יוצא נשיא המדינה, שמעון פרס, בקריאה למצביעים - לממש את זכותם, חובתם הדמוקרטית וללכת להצביע.

 

 

בסיור שערך היום (ב') בבית-שמש, אמר נשיא המדינה: "המשמעות של ללכת ולהצביע מחר היא כפולה וחשובה, וטמונה לא רק בזכות לבחור אנשים שיעמדו בראש המדינה ויהיו אחראים על עתידה, אלא בראש ובראשונה בחובה של כל אזרח להצביע למען מדינתו שהיא הדמוקרטיה האמיתית היחידה במזרח התיכון".

 

פרס דיבר על החשיבות שבהצבעה: "בימים אלו מנסים להטיל דופי באופיה של מדינת ישראל, אך אנו ארץ דמוקרטית במלוא מובן המילה והצבעה מחר תהיה הצהרה של כל האזרחים, כשיוכיחו שהדמוקרטיה בישראל היא עמוקת שורש ורחבת היקף. יש לבטא עמדה זו וללכת להצביע בקלפי".

 

הוא הוסיף כי ההצבעה חשובה לדמוקרטיה: "אני קורא לציבור האזרחים להשתתף בבחירות, הפעם הן חשובות באופן מיוחד בגלל הצעדים המדיניים-ביטחוניים, הכלכליים והחברתיים שלקראתם הולכת ישראל. ראוי יהיה שכל האזרחיות והאזרחים יצביעו ובכך ישלמו את חובם האמיתי למדינה שאנו

 משקיעים בהגנתה ואוהבים את אופיה כדי שתישאר חופשית, דמוקרטית ושוחרת שלום". פרס עצמו יגיע מחר בבוקר להצביע בבית הספר לאמנויות בירושלים.

 

יש לציין כי בשנים האחרונות ירד בצורה משמעותית אחוז ההצבעה בבחירות. בבחירות ב-2006 הצביעו רק 63.5 אחוזים מבעלי זכות ההצבעה, בבחירות שלוש שנים קודם לכן מימשו את זכותם הדמוקרטית 67.8 אחוזים מהמצביעים. לשם השוואה בבחירות ב-1999 וב-1996 הצביעו קרוב ל-80 אחוזים מבעלי זכות ההצבעה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס. ללכת להצביע בקלפי
צילום: רויטרס
מומלצים