שתף קטע נבחר

ליברמן טמן פתק בכותל; ש"ס: זה פתטי

יו"ר ישראל ביתנו בא לקיר הקדוש בירושלים, הוקף בצבא של עיתונאים וסקרנים והסביר באנגלית: "ג'ואיש טרדישן". בש"ס תקפו: "זה שריד בית המקדש ולא מגרש טניס. מציעים שהפתק יכלול בקשת סליחה"

אחרי שפתח חזית מול המפלגות החרדיות, בחר האיש שממקד את מירב האש הפוליטית - יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן - לבקר בערב שלפני יום הבחירות הגורלי דווקא בכותל המערבי בירושלים, שם הטמין פתק בלי מעטפה.

 

 

על ליברמן פשט הערב (יום ב') צבא של עיתונאים וסקרנים שביקשו לשמוע את דבריו. כשנשאל מהן ציפיותיו השיב בחיוך: "הציפיות שלי זה להגיע לקיר". הוא הדגיש כי "יש לי רק מסר אחד - בלי נאמנות אין אזרחות".

 

עיתונאים זרים שאלו את האיש המסקרן ביותר מבחינתם במערכת הבחירות של 2009, מדוע היה חשוב עבורו לבקר בכותל. לכך ענה באנגלית: "זו מסורת יהודית".

 

בתנועת ש"ס הגיבו בזעם לביקור. "אנו מציעים שהפתק שיטמין ליברמן בין אבני הכותל יכלול בקשת מחילה וסליחה על רצונו לפתוח חנויות חזיר ולמסד את ברית הזוגיות. כנראה הניסיון הבא להסיר את תוכניותיו האנטי-דתיות ואנטי-יהודיות יכלול חבישת כיפה או מגבעת. מדובר בביקור בשריד בית מקדשנו ולא במגרש הטניס, זהו ביקור פתטי", נמסר מהמפלגה החרדית.

 

המועמדים נוטעים ביטחון

גם יתר מועמדי המפלגות הבולטות ערכו היום סיורי שטח כמעט-אחרונים. יו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק, נטע עץ בקיבוץ הולדתו משמר השרון ואמר כי "בוחרים מכל המפלגות פונים אליי ואומרים לי שהם רוצים שאהיה שר הביטחון. אני אומר לכם, שאם מפלגת העבודה לא תהיה עם 20 מנדטים או קרובה לשם, אני לא אוכל להיות שר ביטחון".

 

יושב ראש הליכוד, בנימין נתניהו, מנסה להספיק לסייר בכמה שיותר סניפי ליכוד בכמה שפחות זמן. בצהריים נפגש עם בנו של יצחק רבין, יובל רבין, אך זה אמר שיציבע דווקא לעבודה.

 "נפגשתי איתו כמה וכמה פעמים בחודשים האחרונים, כולל היום, ואמרתי לו מה שאני אומר גם לציבור: אני מתכוון לנצח מחר ולהקים ממשלת אחדות רחבה ככל האפשר", הדגיש נתניהו. 

 

לבני נטעה עץ ב"יער קדימה" שליד להבים בנגב, ואמרה: "הבאתי את עץ הזית לנטוע אותו כאן, עם כל הסמליות של המילה. אנחנו לא מוכנים לחיות במדינה שבה שלום ועץ זית צריכים להיות מילים גסות. כל בעל זכות בחירה מוכרח לצאת מחר בכל מזג אויר ולקבוע את גורלו, אנחנו נתרגם את זה אחר כך לעשייה לטובת מדינת ישראל כולה", הבטיחה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן בכותל. מסר אחד
צילום: גיל יוחנן
ליברמן ורעייתו
צילום: AP
מומלצים