שתף קטע נבחר

כוננות בחירות במשטרה: 7 התרעות ממוקדות

לקראת יום הבוחר - המשטרה נכנסת לכוננות. סגר יוטל הלילה על יהודה ושומרון וכ-16 אלף אנשי כוחות הביטחון יתפרסו בקלפיות, במוקדי הבילוי ובכבישים. מפכ"ל המשטרה: נפעל למימוש הליך תקין ביום הבחירות ברגישות ובסובלנות

בחירות 2009 ייצאו לדרך בעוד פחות מ-12 שעות ומערכת הביטחון נמצאת בכוננות חירום בכל רחבי הארץ. בהתאם להערכת מצב והחלטת שר הביטחון, סגר כללי יוטל הלילה על יהודה ושומרון. בנוסף, חוששים במערכת הביטחון מירי קסאמים לעבר יישובי הדרום.

 

 

כ-16 אלף שוטרים, קצינים, לוחמי מג"ב בסדיר ובמילואים ועוד כ-2,500 מתנדבים ו-4,500 מאבטחים יעבדו ויאבטחו בין היתר כ-9,569 קלפיות הפזורות בכל רחבי הארץ. השוטרים יעבדו בכוננות חירום (פעילות מבצעית ד'), הכוננות הגבוהה ביותר הקיימת, ויבוטלו פגרות וחופשות.

 

בידי מערכת הביטחון יש שבע התרעות ממוקדות על כוונה של ארגוני טרור לבצע פיגועים במהלך יום הבחירות. ההתרעות כוללות ירי תלול מסלול, ופיגועי חטיפה, התאבדות וירי.  

 

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, אמר כי "ביום הבחירות לראשות הממשלה, תפקידה של המשטרה לאפשר לכל אזרח במדינת ישראל לממש את הזכות הדמוקרטית שלו להצביע לנבחריו, לפיכך המשטרה בסיוע כוחות נוספים נערכת לשמירה על הביטחון השוטף, החוק, הסדר, והתנועה, ותפעל למימוש הליך בחירות תקין לקראת יום הבחירות, ביום הבחירות וביום שאחרי".

 

עוד אמר רב-ניצב כהן כי "משטרת ישראל תפעל ביום זה ברגישות ובסובלנות, ללא משוא פנים כלפי פרטים וקבוצות בחברה, תוך שמירה על הסדר, החוק וטוהר הבחירות".

 

לקראת הבחירות ייפתח מטה מיוחד במטה הארצי שיאוייש 24 שעות וייתן מענה לכל אירוע חריג. במערכת בחירות זאת, כמו במערכות בחירות קודמות, פועלת מנהלת בחירות ארצית בהובלת אגף המבצעים של המשטרה לצורך תיאום וסינכרון בין כלל הגופים הנוטלים חלק בהיערכות ובביצוע. היערכות המשטרה תימשך גם יום לאחר קבלת תוצאות האמת ותפעל להשלטת הסדר הציבורי על רקע התוצאות.

 

בקניונים, בכבישים, בקלפיות

במערך המודיעין של המשטרה הוקם דסק בחירות לריכוז מידע ומתן תמונה מודיעינית עדכנית רלבנטית של לפני הבחירות, ביום עצמו וביום שאחרי.

 

אגף החקירות יפעל באותם מקרים בהם יש חשד שנעברו עבירות על חוקי הבחירות וזיופי בחירות. בכל תחנה, מרחב ומחוז הוקמו צוותי חקירה האמונים על חקירת עבירות הקשורות לטוהר הבחירות.

 

במקביל לפעילות בקלפיות, המשטרה תתגבר את היערכותה למניעת ניסיונות לבצע פיגועים במהלך יום הבחירות. הפעילות תבוצע בשלושה מעגלים, ממרחב התפר ועד פנים ההרים.

 

המשטרה תהיה גם פרוסה במקומות הומי אדם, מאחר שמדובר ביום שבתון ורבים צפויים לפקוד את מקומות הבילוי. כמו-כן, שוטרי אגף התנועה יתפרסו בסמוך לקלפיות לשמירה על מעברי חצייה בטוחים להולכי רגל ומניעת חניות כפולות.

 

כמו-כן, שוטרים רבים יתמקדו בהכוונה והזרמת תנועה בצירים הבין-עירוניים. בנוסף יעסקו שוטרי אגף התנועה בליווי אח"מים ובליווי הקלפיות האזוריות בסופו של יום לירושלים. המשטרה גם תדאג לסידורים מתאימים שיבטיחו את הצבעתם של אנשי המשטרה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כוננות גבוהה (ארכיון)
צילום: AP
תאובטח היטב (אילוסטרציה)
צילום: רויטרס
מומלצים