שתף קטע נבחר

ברהט מצביעים לאור הסלולרי: "כמו במערה"

סערת הברקים בדרום גרמה להפסקת חשמל בעיר הבדואית, ובכמה קלפיות חשוכות המשיכו בהליך הדמוקרטי לאור נרות וסלולריים. "האווירה אינטימית",התלוצצו שם

ברהט ההצבעה חשאית. יותר מדי חשאית. יום הבחירות התנהל כסדרו ברוב הארץ, למרות מזג האוויר הסוער. אבל סופת הברקים והרעמים שהגיעה בשעות הערב (יום ג') לדרום גרמה להפסקת חשמל במספר קלפיות ברהט. כתוצאה מכך, המצביעים נאלצו לבחור בחושך, ולהיעזר בנרות ובאורות צגי מכשירי הסלולרי שלהם כדי לוודא שהפתק הנכון נכנס למעטפה.

 

 

כשעה לאחר שכבה האור, סיפר ל-ynet אחמד נסאסרה, אחד הפעילים הפוליטיים ברהט: "אנחנו עובדים בקלפי ומצביעים ללא חשמל. יש לנו נרות ואנחנו נעזרים בפלאפונים. אנחנו מנסים להשיג גנרטור חשמלי, אבל עוד לא הצלחנו. זה רע מאוד, מרגישים כמו במערה".

 

מזכיר אחת הקלפיות שפועלת ללא חשמל, משה יוסף, התלוצץ וציין ש"זה יוצר אווירה אינטימית". גם הוא סיפר ש"זה דווקא עובד בסדר. אנשים משתפים פעולה ומצביעים בחושך. זה אומנם לוקח קצת יותר זמן אבל בסך הכל עובד בצורה חלקה".

 

לדברי סדרן אחר בקלפי, "אנחנו לא מתרגשים מהחושך וממשיכים לעבוד כרגיל. רק רוצים להעביר את הבחירות כמו שתוכנן".

 

מוועדת הבחירות המרכזית נמסר כי החשמל אכן נפל, והם והורו לקלפי להשתמש בתאורת חירום ובאמצעים נוספים כדוגמת נרות, כדי להאיר את המקום ולהמשיך את פעילות הקלפי כסדרה. 

 

בהכנת הידיעה השתתף אביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אווירה אינטימית"
צילום: קסאם אל-שאפעי
לא רואים ממטר
צילום: קסאם אל-שאפעי
מומלצים