שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  צילום: AP

  בישראל ביתנו מבהירים: "לא בכיס של נתניהו"

  אחרי שהפכה למפלגה השלישית בגודלה בכנסת, ישראל ביתנו מבינה כי יש לה הכוח להמליך מלכים. בכירים במפלגה מסבירים שהם לא ממהרים להמליץ על נתניהו לראשות הממשלה עד שישמעו את הצעותיו. "אולי ליברמן ימליץ על עצמו", אמרו

  נוכח הציפיות שהיו בשמיים, תוצאות הבחירות לכנסת ה-18 התקבלו בישראל ביתנו בשמחה מהולה באכזבה. הפעילים קיוו לזכות ב-20 מנדטים, אך בסופו של דבר הסתפקו ב-15, כמפלגה השלישית בגודלה בכנסת. אלא שביום שאחרי מבינים בישראל ביתנו כי היושב ראש אביגדור ליברמן, הוא שעשוי להכריע מי יהיה ראש הממשלה הבא - ואין בכוונתם לבזבז את הכוח שנפל בידיהם.

   

   

  בכירים בישראל ביתנו לא שוכחים שבמהלך מערכת הבחירות העדיף נתניהו שלא להבטיח תיק מסוים לליברמן, למעט בימים האחרונים כשחשש מבריחת קולות. נוכח היחס הזה, אמרו, ייתכן שליברמן ימליץ על עצמו בפני הנשיא להרכבת הממשלה. 

   

  סיעת ישראל ביתנו תתכנס עוד היום (ד') לדון בהמלצותיה להרכבת הממשלה, ולהכשיר את הקרקע למשא ומתן הקואליציוני שהושק בלילה. אחרי סגירת הקלפיות, הבהיר ליברמן בנאומו המאולתר כי הוא מודע לכוח שהוא מחזיק בידיו ושביכולתו להמליך מלכים.

   

  "כולם אומרים - המפתח לממשלה הבאה נמצא אצל ישראל ביתנו. המפתח הזה מטיל עלינו אחריות וההחלטה תהיה לא פשוטה. דיברתי עם ציפי לבני ובנימין נתניהו אבל אנחנו נילחם על העקרונות שלנו", אמר. 


  חתן השמחה. ליברמן חוגג בירושלים (צילום: AFP)

   

  ליברמן אמנם הודה כי נטייתו הטבעית היא לממשלת ימין, אך גורם בכיר בישראל ביתנו ציין כי המפלגה השלישית בגודלה בכנסת ה-18 לא נמצאת בכיס של אף אחד. "אנחנו מעדיפים ללכת עם מחנה לאומי בראשותו של נתניהו", הדגיש הגורם בשיחה עם ynet. "זו ההעדפה שלנו, אך לא פסלנו את לבני".  

   

  מיכאלי: רוצה לעודד נשים ללדת ילדים נאמנים

  בינתיים, המועמדים הניצבים ב-15 המקומות הראשונים ברשימת ישראל ביתנו לכנסת מתחילים להתרגל לעובדה שבקרוב יכהנו כחברי כנסת ישראל. אנסטסיה מיכאלי, מגישה בערוץ 9 לשעבר, הסבירה ל-ynet כי תנצל את תפקידה החדשה כדי להתמקד בנושאי רווחה ובקידום מעמד האשה.

   

  "גם עכשיו אני עוסקת בתחום החברתי, כי הוא מאוד קרוב לליבי", היא סיפרה. "האיום האיראני זה עניין ביטחוני מאוד חשוב ויש לנו יושב ראש שמבין בנושא היטב, ולי מאוד חשוב לדאוג

  לחינוך. אני, כאם לשבעה ילדים ושמיני שבדרך, מבינה זאת היטב. נושא החינוך מאוד חשוב, כי אני רוצה לעודד נשים ללדת יותר ילדים שגם להם יהיו מוסר ונאמנות לישראל".

   

  היא מבינה שתפקידה החדש יחייב אותה לעמוד בלוח זמנים צפוף במיוחד, ולכן תהיה חלוקת עבודה חדשה בינה לבין בעלה: "זה לא פשוט לקבל החלטה כזו עם שבעה ילדים. כשהתלבטתי בנושא, אמרתי לאביגדור שתהיה בעיה מבחינת הזמן. הוא השיב 'יש לך בעל', אז למדנו להסתדר ולחלק את הזמן בצורה נכונה". לדבריה, גם ילדיהם הגדולים יצטרכו לעזור בגידול אחיהם הקטנים, "כמו במשפחות של חרדים".

   

  חברת הכנסת המיועדת ציינה כי גם ילדיה, בהם בנה בן השלוש, לקחו חלק פעיל בקמפיין ישראל ביתנו ואף שכנעו את חבריהם בגן ובבית הספר לתמוך בליברמן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השמיים הם הגבול. ליברמן
  צילום: גיל יוחנן
  לא נפסלה. לבני
  צילום: עופר עמרם
  נטייה לימין. נתניהו
  צילום: AP
  חינוך ורווחה. מיכאלי
  צילום: מיכאל קרמר
  מומלצים