שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  צילום: AP

  לא מבזבזת זמן: לבני נועדה עם ליברמן

  יו"ר הליכוד ויו"ר קדימה נלחמים על הקואליציה: בניסיון למוטט את גוש הימין החוסם שנתניהו בונה, נועדה לבני עם יו"ר ישראל ביתנו בירושלים ואמרה לו: "זאת שעת רצון. הזדמנות לאחדות שיכולה לקדם את הנושאים שחשובים גם לך"

  המרוץ לבניית גוש תומך בעיצומו: יושב ראש הליכוד נתניהו, נועד הבוקר (יום ד') עם אלי ישי, בניסיון להקים גוש ימני חוסם. אלא שבה בעת, גם יושבת ראש קדימה, ציפי לבני, מוכיחה שהיא לא מבזבזת זמן והבוקר נפגשה במשרד החוץ בירושלים עם יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, שזכה ב-15 מנדטים ובמידה רבה אוחז את המפתחות לממשלה הבאה.

   

   

  בתום הפגישה אמרה לבני לליבמן, כי "זו שעת רצון. הציבור הכריע וקבע מי הוא רוצה שיהיה ראש הממשלה. זאת הזדמנות לאחדות שיכולה לקדם את הנושאים שחשובים גם לך". לבני וליברמן סיכמו להמשיך להדבר. יו"ר קדימה תכנס התייעצות עם בכירי המפלגה בנוגע להרכבת הקולאיציה.

   

  מאז אמש מקיימת לבני מקיימת שיחות עם ראשי הסיעות ועם בכירים במערכת הפוליטית, בניסיון להרכיב ממשלה - ולמוטט את הגוש החוסם שנתניהו מנסה לבנות. הבוקר שוחחה גם עם יושב ראש מרצ, חיים (ג'ומס) אורון. עם צאתה מביתה בתל-אביב אמרה הבוקר לבני: "העם בחר בהמוניו, ואני מרגישה את האחריות הגדולה לתרגם את הכוח שניתן לי לעשייה שתקדם את המדינה ותאחד את העם". 

    

  בקדימה עמלים על נסיונות להרכיב קואליציה, ולשכנע את הסיעות להמליץ לנשיא על לבני כראש הממשלה. הם ייאלצו להתגבר על העובדה שלפי

  תוצאות האמת הבלתי-רשמיות, לגוש הימין 65 מנדטים.

   

  נתניהו מצדו מנסה לנצל את העוצמה של הימין ולייצר מחנה לאומי שיפנה אל הנשיא בבקשה שיטיל את מלאכת הרכבת הממשלה עליו. יו"ר הליכוד צפוי להיפגש אחר-הצהריים עם ליברמן.

   

  הבוקר נועד נתניהו עם יו"ר ש"ס ישי, שהצהיר בעבר כי יתמוך במועמדותו של נתניהו לראשות הממשלה. במקביל מינה נתניהו את עו"ד יעקב נאמן לעמוד בראש צוות מצומצם שיעסוק בשיחות המשא ומתן הקואליציוני - ויחל לפעול כבר היום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אני ארכיב ממשלה. לבני
  צילום: AP
  אני ארכיב ממשלה. נתניהו
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים