שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: AP
  ירדן: מקווים שהממשלה הבא תקיים מו"מ רציני
  שר החוץ הירדני מקווה שראש הממשלה הבא של ישראל יהיה מחויב לתהליך השלום, ינהל משא ומתן רציני ויעיל עם הרשות הפלסטינית ויקפיא את הבנייה בהתנחלויות
  שר החוץ הירדני, סלאח א-דין באשיר, אמר הערב (יום ד') כי הממלכה ההאשמית עוקבת אחר ההתפתחויות בבחירות בישראל. הוא ציין כי הממשלה הירדנית מקווה שהממשלה החדשה שתקום בישראל תהיה מחויבת לתהליך השלום ותקיים משא ומתן "רציני ויעיל" עם הפלסטינים.

    

   

  סוכנות הידיעות הירדנית "פטרה" ציטטה את דבריו של באשיר, שהביע תקווה כי הממשלה החדשה תהיה מחויבת להפסקת הבנייה בהתנחלויות ובירושלים. לדבריו, רק בדרך זו ניתן יהיה להגיע להסכם מדיני כולל, שיתבסס על מקורות הסמכות הבינלאומיים ויוזמת השלום הערבית. הוא קרא לדבוק בפתרון של שתי מדינות לשני עמים, שזכה לתמיכת הקהילה הבינלאומית וכל הגורמים המעורבים בשיחות השלום.

    

  שר החוץ הירדני אמר כי ממשלתו מנסה לנצל את קשריה הטובים עם ישראל לתועלתו של העם הפלסטיני ולמען השלום והיציבות באזור. הוא טען כי המשך הסכסוך לא יועיל לאף אחד מהצדדים. לכן, אין מנוס מפתיחה מיידית של משא ומתן עם הרשות הפלסטינית, בראשות הנשיא מחמוד עבאס (אבו מאזן).

   

  הפלסטינים, מצדם, הביעו עמדה דומה מיד לאחר פרסום המדגמים אמש. רפיק חוסייני, עוזר בכיר של אבו מאזן, אמר כי הרשות הפלסטינית תחדש את שיחות השלום עם ישראל רק אם זו תקפיא את הבנייה בהתנחלויות. לדבריו, "ניצחון קדימה, אין משמעו שתוכל להקים ממשלה".

   

  חוסייני הוסיף כי הרשות הפלסטינית תציב דרישות בפני ראש הממשלה הישראלי הבא, יהיה אשר יהיה. "יש לנו כעת תנאים ברורים למי שיעמוד בראשות הממשלה הישראלית. התנאים מתחילים בהקפאה מיידית של פעילות ההתנחלות".

   

  האדם שצפוי להשפיע על תהליך השלום יותר מכל, נשיא ארצות הברית ברק אובמה, מסרב בינתיים לנקוט עמדה בנוגע לתוצאות הבחירות לכנסת. בממשל אובמה מבהירים כי אין בכוונתם לעשות ספקולציות על ההרכב העתידי

  של ממשלת ישראל וכי ימשיכו לעבוד עם כל ממשלה . עם זאת, הם מצפים שהממשלה תמשיך בקידום תהליך השלום - שבמרכזו חזון שתי המדינות. 

   

  עד כה נמנעו אובמה, מזכירת המדינה הילרי קלינטון או כל דמות בכירה אחרת מהתייחסות לתוצאות הבחירות. בהתייחסות יחידה אמר דובר מחלקת המדינה, רוברט ווד, כי "התוצאות הרשמיות טרם התפרסמו. אנחנו לא נעשה ספקולציה בשאלה איזו ממשלה תכונן. ישראל היא דמוקרטיה משגשגת, היא מצויה בעיצומו של תהליך חוקתי של בחירת ממשלה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ראש הממשלה הבא? נתניהו
  צילום: AP
  מציב דרישות. אבו מאזן
  צילום: AFP
  לא מתערב. אובמה
  צילום: AP
  מומלצים