שתף קטע נבחר

בריטניה: שינו ערך ב'ויקיפדיה' כדי לעלוב ברה"מ

גורדון בראון השווה את עצמו לצייר איש הרנסאנס טיציאן בנאומו בפורום הכלכלי בדאבוס - והכעיס את מנהיג האופוזיציה דיוויד קמרון. קמרון סנט בו וטען כי ראש הממשלה טעה בגילו של טיציאן בנאומו - וכדי לתמוך בטענתו, שינה פעיל אופוזיציה את הערך על האמן באנציקלופדיה המקוונת

מבוכה ותדהמה בבריטניה: יריביו הפוליטיים של ראש הממשלה גורדון בראון הודו היום (ה') כי "חבר מפלגה נלהב-מדי" עשה שינויים באחד הערכים באנציקלופדיה המקוונת "וויקיפדיה" בניסיון לבזות את בראון.

 

מהמפלגה השמרנית בבריטניה נמסר כי פעיל מפלגה שינה פרטים מסוימים בערך האנציקלופדי של הצייר האיטלקי בן המאה ה-16, טיציאן - דקות ספורות לאחר שמנהיג השמרנים דיוויד קמרון תקף את בראון בדיון שנערך אתמול בפרלמנט הבריטי. בדיון, שהיה סוער במיוחד, סבר קמרון שהנחית מהלומה לראש הממשלה, כאשר טען כי בראון טעה בעובדות במהלך נאום שנשא בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס שבשוויץ בסוף החודש שעבר.

 

בנאומו בדאבוס, הדהים בראון את הנוכחים כאשר השווה את עצמו לטיציאן, איש הרנסאנס. "נזכרתי בסיפור על טיציאן, הצייר הגדול שכשהגיע לגיל המופלג 90, סיים את הציור האחרון מכמאה יצירות מופלאות, ואמר בסופו: 'סוף כל סוף אני לומד כיצד מציירים'. שם אנחנו נמצאים כיום", אמר בראון לנוכחים בכינוס הכלכלי.

 

אתמול בפרלמנט הבריטי, בז קמרון לבראון. "ראש הממשלה לא מצליח לעולם לדייק בעובדות. באותו יום טענת שאתה כמו טיציאן בן ה-90. אבל טיציאן מת כשהיה בן 86", פסק יושב ראש המפלגה השמרנית.

 

יצויין כי ישנם חילוקי דעות על גילו של טיציאן - אך הערך ב"וויקיפדיה" דווקא תמך בדברים שאמר בראון, מאחר שהראה כי הוא נולד ב-1485 ומת ב-1576. עם זאת, הגולשים

חדי-העין יכלו להבחין כי אתמול בשעה 12:47 בצהריים שונתה שנת מותו של טיציאן ל-1572, וכי השינוי התבצע מכתובת IP השייכת למשרדים הראשיים של המפלגה השמרנית הבריטית.

 

היום התייחס דובר מטעם השמרנים על המעשה. "המדובר בחבר צוות נלהב מדי, שהחליט לעשות שינוי שגוי ומוטעה בוויקיפדיה. הדבר הסב למפלגה מבוכה אדירה", אמר הדובר. העיתון הבריטי "דיילי טלגרף" דיווח כי מנהיג המפלגה קמרון התנצל על המעשה, אך התעקש בכל זאת שלא טעה כאשר טען כי טיציאן מת בגיל 86.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כמו טיציאן. בראון
צילום: רויטרס
עלב בראש הממשלה. קמרון
צילום: איי פי
מומלצים