שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מצרים: קלינטון תשתתף בוועידת התרומות לעזה
  בתום פגישה עם מזכירת המדינה האמריקנית בוושינגטון, אמר שר החוץ המצרי אבו אל-רייט כי ארצו "מצפה להתחייבויות כספיות מצד כל המשתתפות", בוועידה שתתקיים בחודש הבא בקהיר. ארה"ב טרם אישרה הגעתה של קלינטון

  מזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון, תשתתף בוועידת התרומות הבינלאומית לשיקום רצועת עזה, אשר תיערך בקהיר ב-2 במרס - כך הודיע הערב (יום ה') שר החוץ המצרי, אחמד אבו אל-רייט. הוועידה היא פרי יוזמתו של נשיא מצרים, חוסני מובארק, בעקבות ההרס הרב שנגרם לתשתיות ברצועה במהלך מבצע "עופרת יצוקה".

   

  בתום פגישה עם מזכירת המדינה בוושינגטון, יצא אל-רייט אל התקשורת ואמר כי קלינטון קיבלה את הזמנתו ותשתתף בוועידה. "אנו מצפים להתחייבויות כספיות מצד כל המשתתפות בוועידה. אין לנו אינדיקציה בשלב זה כמה תתרום ארצות הברית, אך מאז הפלישה הישראלית לרצועה היא תרמה כ-60 מיליון דולר - סיוע חירום לתושבי הרצועה. הסיוע הזה כולל 55 מיליון דולר שהועברו לסוכנויות הסיוע של האו"ם והצלב האדום", אמר אל-רייט.


  "האמריקנים יודעים שצריך ללחוץ על שני הצדדים" (צילום: AP)

   

  שר החוץ המצרי ציין כי הוא מרוצה מעמדתו ההתחלתית של ממשל אובמה בנוגע לסכסוך הישראלי-פלסטיני ובעיקר בנוגע למינויו של ג'ורג' מיטשל לשליח למזרח התיכון.

   "הם מבינים היטב את נושא הסכסוך והם יודעים שעליהם ללחוץ על שני הצדדים כדי להשיג שלום. בואו נבנה ונשקם תחילה את עזה ואז נראה מה מיטשל וקלינטון יעשו בנוגע לשלום", הוסיף אל-רייט.

   

  מחלקת המדינה טרם אישרה את דבריו של אל-רייט, אך הדגישה כי ארה"ב תיוצג בוועידה בדרג גבוה. "מצבם של תושבי רצועת עזה נותר חמור. הממשל האמריקני ימשיך לפקח על המצב כדי לקבוע איזה סיוע יהיה היעיל ביותר".

   

  אמש פרסמה מחלקת המדינה תגובה ראשונה לתוצאות הבחירות בישראל ול"פלונטר" הפוליטי שנוצר. בממשל הבהירו כי אין להם כוונה לעשות ספקולציות על ההרכב העתידי של ממשלת ישראל וכי ימשיכו לעבוד עם כל ממשלה שתקום. עם זאת, הדגישו בוושינגטון כי הם בהחלט מצפים שהממשלה שתקום תמשיך בקידום תהליך השלום - שבמרכזו חזון שתי המדינות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מצפים להתחייבויות. אל-רייט עם קלינטון
  צילום: AP
  מומלצים