שתף קטע נבחר

הבית היהודי: ממשלה עם קדימה בראשות נתניהו

שלושת חברי הכנסת המיועדים של מפלגת הימין נפגשו עם מועמדם לראשות הממשלה. ח"כ אורלב: "אמרנו שאנחנו מעוניינים שגם קדימה תיקח חלק בממשלה - בראשות נתניהו"

נתניהו מחפש בית - וכנראה ימצא אותו. לאחר שנועד עם ראשי ש"ס, ישראל ביתנו והאיחוד הלאומי, יו"ר הליכוד בנימין נתניהו נפגש הבוקר (שישי) עם נציגי מפלגת הבית היהודי, שזכתה לשלושה מנדטים בבחירות שנערכו השבוע. יו"ר המפלגה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, והנבחרים שישבו לצדו בכנסת ה-18 - זבולון אורלב ואורי אורבך, הודיעו כבר בפתח הישיבה כי ימליצו עליו בפני הנשיא - כפי שהבטיחו במהלך מערכת הבחירות.

 

ח"כ אורלב סיפר ל-ynet כי "נתניהו הבהיר לנו כי נהיה חלק בכל ממשלה שיקים.

אמרנו לנתניהו שאנחנו מעוניינים שגם קדימה תיקח חלק בממשלה הבאה - בראשות נתניהו, זאת מתוך דאגה למדינת ישראל וליציבות הממשלה לאורך זמן וככל שיוסכם על קווי יסוד שעולים בקנה אחד - או לכל הפחות לא עומדים בסתירה לעקרונות המצע של הבית היהודי".

 

אורלב סיפר כי נתניהו השיב שכפי שאמר גם ערב הבחירות - גם הוא מעוניין בממשלה רחבה ככל שאפשר.

 

פרופ' הרשקוביץ אמר כי הפגישה היתה מצוינת: "אמינות היא חלק מדרכינו ולכן נמליץ על נתניהו. את דרישותינו נעלה במסגרת המו"מ הקואליציוני".

 

יש לציין כי גם בפגישה זו המשיכה לשכת נתניהו במגמה המסתמנת בימים האחרונים - הרחקת ומידור התקשורת מכל פעולותיו של יו"ר הליכוד. צלמי כלי התקשורת השונים לא הורשו - כבשאר הפגישות - לצלם בפתח הפגישה ונתניהו או ראשי הבית היהודי לא מסרו הצהרה משותפת בפתח הישיבה. גם בישיבת הסיעה שהתקיימה השבוע נמנע נתניהו מלמסור הצהרה לתקשורת בפתח הישיבה.

 

ניסיונות הרחבה באמצעות איחוד כוחות

בליכוד התאכזבו אמש לגלות כי קולות החיילים לא יוסיפו להם מנדטים - וכי קדימה תהיה הסיעה הגדולה ביותר בכנסת. ברקע לפגישה עם הבית היהודי עמדה אפשרות לא ממש מבוטלת על פיה ינסה נתניהו להוביל לאיחוד בין סיעת הליכוד לסיעת הבית היהודי, על מנת להפוך לסיעה הגדולה ביותר בכנסת.

  

גורמים בבית היהודי אישרו השבוע ל-ynet כי גורמים בליכוד פנו אליהם

בצורה לא רישמית ובדקו אפשרות לאיחוד. עם זאת, הבהירו כי מוקדם מידי לדון בכך. "מדובר בביצה שטרם נולדה", הגיבו בבית היהודי.

   

בתוך כך, פרסמה ישראל ביתנו את רשימת הדרישות שלה להצטרפות לממשלה. המפלגה דורשת להפיל את שלטון החמאס, להגיש את הצעת חוק האזרחות לכנסת ובין היתר - חוק נאמנות - אזרחות. לנסח הצעת חוק ממשלתית תנוסח תוך שלושה חודשים בנוגע לשיטת הממשל, להקים קבינט חירום לקליטת עלייה ועוד דרישות בנושא דת ומדינה.


פורסם לראשונה 13/02/2009 10:45

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. מנסה להרכיב
צילום: AFP
הרשקוביץ. ימליץ על נתניהו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים