שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפרקליטות: עדות טלנסקי - בדלתיים פתוחות
  המגעים בין פרקליטיו של העד המרכזי בפרשת "מעטפות הכסף" ולבין המדינה בנוגע לחסינות נמשכים. הפרקליטות: "ניתן לשקול לקיים חלקים מהדיון תחת צו איסור פרסום". יועץ לאולמרט: הליך החקירה הנגדית חייב להיות גלוי לציבור

  פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה בצהריים (יום א') לפרקליטיו של משה טלנסקי, העד המרכזי בפרשת "מעטפות הכסף" בה חשוד ראש הממשלה אהוד אולמרט, כי היא אינה מצטרפת לבקשה שעדותו של טלנסקי תימסר בדלתיים סגורות. טלנסקי ביקש להמשיך את עדותו בדלתיים סגורות כדי למנוע "מניפולציות בעדותו והוצאת דברים מהקשרם" וזאת מחשש שעדותו תשמש נגדו בחקירה המתנהלת נגדו בארה"ב.

   

  "בנסיבות העניין, לא נוכל להיענות לבקשתכם לפיה הפרקליטות תגיש בקשה לשמוע את המשך עדותו של מר טלנסקי בדלתיים סגורות תחת איסור פרסום... כדי להבטיח מתן עדות חופשית מצד טלנסקי, ניתן לשקול לקיים חלקים מהדיון בדלתיים סגורות ותחת צו איסור פרסום", נכתב בהודעת הפרקליטות. הכוונה היא שאם טלנסקי יישאל במהלך עדותו שאלות שאינן נוגעות לנושאים המעניינים את הפרקליטות בישראל, יתאפשר לעשות זאת תחת צו אסור פרסום.

   

  בימים האחרונים מנהלת הפרקליטות מגעים עם פרקליטי טלנסקי, עו"ד ברד סיימון וז'אק חן, על מתן חסינות לעדותו.

   טלנסקי טרם החליט אם להגיע ארצה, אך בפרקליטות הבהירו כי יוכלו לנקוט בצעדים משפטיים לשם כך ובהם לדוגמא: מימוש הערבויות אותן הפקיד טלנסקי טרם יציאתו מן הארץ, עיקול דירה וחשבונות בנק ברשותו.

   

  המגעים בין הצדדים החלו בעקבות הודעת רשויות המשפט בארה"ב, לפיה טלנסקי יזכה בחסינות חלקית ולא ניתן יהיה להשתמש בעדותו במישרין במסגרת ההליכים המתנהלים נגדו בארה"ב.

   נגד טלנסקי מתנהלת חקירה בחשד להלבנת הון והצהרות שווא לשלטונות המס האמריקניים.

   

  יועץ התקשורת של ראש הממשלה, אמיר דן, אמר בתגובה להודעת הפרקליטות: "שקריו של טלנסקי ימשיכו להיחשף גם בהמשך. הליך חקירתו הנגדית חייב להיות גלוי לציבור כולו, גם אם הדברים שייחשפו שם אינם נוחים לפרקליטות. לא יעלה על הדעת שכעת, לאחר שנחשפו סוף סוף חלקים משקריו של טלנסקי והתרסקה מהימנותו, מנסה הפרקליטות לרמוז להוצאת דברים מהקשרם, מניפולציות ומצהירה כי ייתכנו בעתיד איסורי פרסום למיניהם או דלתיים סגורות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים