שתף קטע נבחר

האם הבית היהודי תצטרף לגוש נגד ליברמן?

המפלגות החרדיות, יחד עם האיחוד הלאומי, רוצות שהמועמד עליו תוטל הרכבת הממשלה יפנה קודם אליהן. כדי להגדיל את כוחן הן מנסות לצרף את הבית היהודי ולהגיע ל-23 מנדטים. יו"ר הבית היהודי: "לש"ס ולנו יש הרבה מהמשותף"

האם הגוש הדתי מול ליברמן מתרחב? לאחר שהושג הסכם בעל-פה בין ש"ס, יהדות התורה והאיחוד הלאומי, נפגש הערב (יום א') השר אלי ישי עם יו"ר מפלגת הבית היהודי, פרופ' דניאל הרשקוביץ, בנסיון לצרפו לגוש החוסם ולהרחיבו ל-23 מנדטים.

 

כאשר בנימין נתניהו מודיע כי הוא שואף לאחדות, והסיכויים להקמת ממשלת ימין נראים נמוכים, מבינות מפלגות הימין כי מישהו יצטרך לשלם את המחיר. מסיבה זו, בחרו המפלגות החרדיות יחד עם האיחוד הלאומי להתאחד לגוש חוסם גדול, בשביל שהמועמד אשר עליו תוטל הרכבת הממשלה יבחר בגוש הגדול על פני ישראל ביתנו, לה דרישות בנושא דת ומדינה הנוגדות את עמדת הדתיים-חרדים.

 

לפני הפגישה הודה יו"ר ש"ס כי הקמת ממשלת ימין אינה נראית באופק. "הקמת הקואליציה תהיה מורכבת יותר מאי פעם. זה ייקח זמן, ויימשך עד הרגע האחרון", אמר ישי.

 פרופ' הרשקוביץ טען כי הפגישה בין השניים היתה למטרות היכרות בלבד, על אף שמוקדם יותר אמר כי ברור לו שנושא הגוש הקואליציוני יעלה על הפרק. הוא הכחיש כי מפלגתו הצטרפה לגוש.

 

הרשקוביץ אמר: "ש"ס והבית היהודי הן תנועות שיש להן הרבה מן המשותף". ישי הוסיף: "ברגע שהקמת הקואליציה תוטל על אחד מהמועמדים, ישבו יחד הסיעות החרדיות והדתיות לבחון בסיס לשיתוף פעולה המושתת על הערכים של העם היהודי. בעיני אפשר להפוך לגוש של 23 מנדטים על בסיס עקרונות היהדות, הערכים היהודיים והסטטוס-קוו".

 

בהכנת הידיעה השתתף קובי נחשוני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי והרשקוביץ
צילום: גיל יוחנן
מומלצים