שתף קטע נבחר

מקורבי ליברמן: הוא רוצה את הביטחון או החוץ

גורמים המקורבים ליו"ר ישראל ביתנו: בניגוד לפרסומים, הוא כלל אינו מעוניין בתיק האוצר. בקדימה טוענים: נתניהו אותת כי הוא מוכן לתת לנו שני תיקים בכירים, ואולי אף את תיק החינוך

הקרב על התיקים מתחיל לצבור תאוצה. המשא ומתן הקואליציוני טרם החל באופן רשמי, המחלוקות העיקריות עדיין לא נפתרו, אבל יש מי שכבר מסמן את התפקיד שהוא רוצה למלא בממשלה הבאה.

 

גורמים בישראל ביתנו המקורבים ליו"ר המפלגה, אביגדור ליברמן, אמרו אמש (יום א') ל-ynet כי בניגוד לפרסומים בימים האחרונים בתקשורת,

לפיהם נתניהו מייעד לו את תיק האוצר בממשלתו - ליברמן כלל אינו מעוניין בתיק זה. על פי הגורמים, שני התיקים שבהם יש לליברמן עניין הם תיק הביטחון או תיק החוץ.

 

ליברמן כבר הביע בעבר עניין בתיק הביטחון, ולא ברור מדוע חשו מקורביו צורך להבהיר מחדש את עמדתו בעניין דווקא הלילה. עם זאת, אם קדימה תחליט להצטרף בסופו של דבר לממשלה בראשות נתניהו, רוב הסיכויים ששני תיקים אלה יועברו לקדימה, במידה וזו תצטרף לקואליציה - עבור שאול מופז וציפי לבני, בהתאמה.

 

בקדימה אמרו במהלך יום האתמול כי נתניהו העביר מסרים לבכירים בקדימה, לפיהם יהיה מוכן להעביר לקדימה שני תיקים בכירים, ואולי אף את תיק החינוך. לפי שעה, קדימה הודיעה כי אין בכוונתה להצטרף לממשלה בראשות נתניהו, במיוחד אם יו"ר הליכוד לא יסכים לרוטציה בראשות הממשלה.

 

ביום רביעי צפוי נשיא המדינה, שמעון פרס, להתחיל בסבב התייעצויות עם ראשי סיעות הכנסת. במערכת הפוליטית היו שהעריכו כי ליברמן יימנע מהמלצה ישירה על אחד משני המועמדים - נתניהו או לבני. מצב כזה עשוי לפתוח את המשחק הפוליטי מחדש, שכן בידיו של הנשיא תיוותר האפשרות להכריע האם להטיל את הרכבת הממשלה על לבני, שמפלגתה זכתה ברוב הקולות בבחירות, או על נתניהו - הנהנה מתמיכה של חברי כנסת רבים יותר ממפלגות הימין. בקדימה היו שהעריכו כי פרס יקרא אליו את נתניהו ואת לבני, וימליץ להם לפתוח במשא ומתן ישיר להרכבת ממשלה שבסיסה הליכוד וקדימה.

 

מקורביו של נתניהו אמרו אמש כי "אחרי שהנשיא יטיל על יו"ר הליכוד להרכיב את הממשלה הוא יפנה באופן ישיר לקדימה. עם זאת, נתניהו לא מסכים בשלב זה לרוטציה, ולא תהיה רוטציה. קדימה תהיה הראשונה שאליה נפנה, אך צריך לזכור שלנתניהו יש את היכולת להרכיב ממשלה. לבני צריכה לזכור כי 65 חברי כנסת הם רבים יותר מ-44. זו מתמטיקה פשוטה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. אוצר? מה פתאום
צילום: דודי ועקנין
נתניהו. הציע לקדימה ביטחון, חוץ וחינוך?
צילום: AFP
פרס. יזמן את נתניהו ולבני ביחד?
צילום: מרק ניימן , לע"מ
מומלצים