שתף קטע נבחר

ראש ה-MI5 לשעבר: בריטניה היא מדינת משטרה

בראיון לעיתון ספרדי, טענה דיים סטלה ריימינגטון, שכיהנה כראש סוכנות הביון הבריטית MI5 בין השנים 1992-1996, כי מדיניותה של הממשלה הבריטית בתחום המאבק בטרור מסייעת בפועל לטרור, מאחר שהיא גורמת לאזרחים לחיות בפחד מתמיד ובמצב של "מדינת משטרה"

התקפה יוצאת דופן על ממשלת בריטניה: דיים סטלה ריימינגטון, לשעבר ראש סוכנות הביון הבריטית, ה-MI5, טענה כי השלטונות בבריטניה מנצלים את איום הטרור כדי לשחוק את חירויות הפרט במדינה.

 

העיתון הבריטי "דיילי טלגרף" דיווח הבוקר (ג') כי בראיון שהעניקה ריימינגטון לעיתון הספרדי "ואנגוארדיה", טענה המנהלת לשעבר של סוכנות הביון MI5 כי מדיניות הממשלה, הכוללת חדירות בוטות לפרטיותם של האזרחים, דווקא משחקת לידי המחבלים. היא טענה כי בריטניה עומדת על סף הפיכה ל"מדינת משטרה".

 

"מאז שפרשתי, אני חשה חופשייה יותר להביע התנגדות להחלטות מסוימות שקיבלה ממשלת בריטניה - ובעיקר לניסיונה להעביר חוקים שיש בהם משום חדירה לפרטיותם של האזרחים", אמרה דיים סטלה ריימינגטון, בת ה-73.

 

"עדיף היה אילו הממשלה הבריטית היתה מכירה בעובדה שישנם איומים - במקום להפחיד את האזרחים כדי לאפשר לה לחוקק חוקים המגבילים את חירויות הפרט. בכך, היא משיגה את אחת ממטרות הטרור: אנחנו חיים בפחד, תחת מדינת משטרה", הוסיפה.

 

"ארה"ב הגזימה עם גואנטנמו"

לריימינגטון היתה בראיון לא מעט ביקורת גם על בת בריתה העיקרית של בריטניה, ארצות הברית. "ארה"ב הרחיקה לכת עם מתקן הכליאה במפרץ גואנטנמו ועם העינויים", טענה. "ה-MI5 לא עושה דברים כאלה. חוץ מזה, האמצעים האלה משיגים את האפקט ההפוך: זה רק מעודד אנשים להפוך למחבלים מתאבדים, והם מוצאים צידוקים רבים יותר לעשות

זאת". בראיון הבהירה ריימינגטון כי סוכני הביון הבריטיים "אינם מלאכים", אך טענה כי הם לא רוצחים.

 

דיים סטלה רימינגטון התמנתה לתפקיד ראש ה-MI5 ב-1992. בכך, הפכה לאישה הראשונה המכהנת כראש סוכנות הביון הבריטית. היא החזיקה בתפקיד עד 1996. מאז שפרשה מהשירות, השמיעה רימינגטון ביקורת קולנית למדי על מדיניותה של הממשלה הבריטית בתחום המלחמה בטרור ועל הגבלת חירויות הפרט.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שוטר מול בניין הפרלמנט בלונדון
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
"אזרחים חיים בפחד"
צילום: רויטרס
צילום: איי אף פי
סמל ה-MI5. חירויות הפרט נשחקות
צילום: איי אף פי
מומלצים