שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הצבא הבריטי: שמרו על בטחון מידע בפייסבוק
  בריטניה הודיעה לחיילים להימנע מפרסום מידע בפורומים, בלוגים ורשתות חברתיות. החיילים מתלוננים: "משטרת הכיף" מונעת גלישה, אבל הצבא טוען: מדובר בנוהל שגרתי

  בריטניה מודאגת מהאפשרות שחיילים ידליפו מידע צבאי סודי ברשתות חברתיות כמו Facebook או MySpace, בפורומים ובמשחקים מרובי משתתפים, כך מדווח הטלגרף הבריטי.

   

  לפי הנחיה צבאית חדשה, שפורסמה ב-4 בפברואר, החיילים הבריטיים צריכים להימנע מ"פרסום מידע בציבור" דרך האינטרנט, ואפילו קצינים אינם פטורים ממנה. בשלב זה לא ברור איך ניתן לאכוף זאת, אך ההנחיה כבר הצליחה לעורר מחאה בקרב החיילים, שמשתמשים ביישומי אינטרנט שונים על מנת לתקשר עם בני משפחה וחברים מרוחקים, ונאלצו לוותר עליהם במסגרת הנוהל החדש.

   

  מפקד שאינו קצין המוצב באפגניסטן אמר לעיתון הסאן: "משטרת הכיף הפשטה עלינו. לא מרשים לי לדבר עם אשתי והילדים, או לשחק Call fo Duty 5. הם באמת חושבים שככה אני מוסר סודות צבאיים?" אחדים טוענים כי יתעלמו מהאיסור וימשיכו להשתמש במשחקים ובאתרים החברתיים האסורים במתקנים צבאיים.

   

  "חיילים הם לא ילדים"

  חיילים רבים מאמינים כי מטרת הנוהל היא להרחיק אותם מאתרים כמו Army Rumour Service, פורום בלתי רשמי שעוסק בצבא הבריטי, מפרסם שמועות ומבקר אותו. דוברת ה-BAFF (ר"ת British Armed Forces Federation) אמרה כי "אי אפשר להתנהג אל אנשי הצוות כאל ילדים. הם עומדים בקו הראשונה במלחמה אבל לא בוטחים בהם לגלות אחריות לגבי מה שהם כותבים ברשת".

   

  הצבא הבריטי ביאר את ההנחיה ומסר כי מותר להשתמש ב-Facebook ולכתוב בלוגים, אך "יש לוודא כי מידע רגיש לא יגיעו לאתרים ציבוריים כאלו. מדובר ברענון של נוהל שגרתי בלבד".

   

  הנחיות דומות קיימות גם בצה"ל: חיילים ישראלים התבקשו שלא לפרסם מידע על שירותם הצבאי, לרבות מקום השירות, או להעלות לרשת תמונות שצולמו בבסיסים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  "משטרת הכיף פשטה עלינו". אילוסטרציה
  צילום: איי פי
  מומלצים