שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בכיר בחמאס: אפשר לסכם קודם על שחרור שליט
  הבכיר האנונימי אמר לעיתון "אל חיאת" כי "אם כל השמות שדרשנו יתקבלו, אין מניעה לעשות זאת". עם זאת, גורמים המקורבים למשא ומתן אמרו ל-ynet שבחודשיים האחרונים לא הוחלפו כל עמדות בנושא האסירים שישוחררו

  יממה לפני ששרי הקבינט ידונו בפרטי הרגיעה והעסקה לשחרור גלעד שליט - האיתותים בדרך לגיבוש הסכם מתרבים: בכיר בארגון אינו שולל היום (ג') את דרישתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כי בטרם יוסכם על הסכם רגיעה - יהיה צורך לסכם עסקה לחילופי אסירים, שתכלול את שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. 

   

  הבכיר, שהעדיף להישאר בעילום שם, אמר לעיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון כי "אין לנו מניעה לעשות זאת, אם ייפתר ויטופל הנושא ואם הוא יסתיים באופן מלא לפני הרגיעה. כל זה, בתנאי שכל השמות והמספרים שיתקבלו כל השמות ברשימה שלנו, וכן המנגנון לביצוע".

   

  אותו גורם אישר כי מזכ"ל הפתח בגדה לשעבר, מרואן ברגותי, נכלל ברשימה שמסר חמאס לישראל וכי אין כל בעיה לשחררו. לדבריו, המחלוקת נסובה עתה סביב שחרורו של מזכ"ל החזית העממית, אחמד סעדאת.

   

  גורמים המקורבים למשא ומתן אמרו ל-ynet כי בעקבות השינוי בעמדת ישראל - הכורך את ההתקדמות בסוגיית שליט בסיכום על רגיעה - נראה בימים הקרובים לא תוכרז הרגיעה, כפי שהיה צפוי בתחילת השבוע. הגורמים מסרו כי סוגיית שליט אינה מתקדמת וכי הרשימה האחרונה שהוחלפה בין הצדדים היתה לפני כחודשיים.

   

  לדברי הגורמים, מצרים התחייבה בפני ישראל לפעול במרץ לקידום סוגיית שליט אחרי השגת רגיעה - אך זו מתעכבת בשל העמדה הישראלית הכורכת בין שני הנושאים.

   

  "ישראל העלתה ברגע האחרון את הסוגייה"

  אתמול נשמעו קולות מעט אחרים מחמאס. חבר משלחת הארגון לשיחות הרגיעה בקהיר, טאהר א-נונו, האשים את ישראל בניסיון "לסחוט" את חמאס. לטענתו, "ישראל העלתה ברגע האחרון את סוגיית שחרור שליט, בניסיון לכלול אותו בהסכם - דבר שמונע את ההכרזה על כך שכל התנאים כבר נוסחו".

   

  ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הודיע אתמול כי יכנס מחר את הקבינט המדיני-ביטחוני, שאמור לאשר הצעה לקידום שחרור שליט וחיזוק המאמצים למניעת הברחה של נשק לארגוני הטרור.

   

  אולמרט גם ביקש להבהיר אתמול כי לא הקשיח את עמדתו בעניין שליט. "הצגת העניין אינה נכונה. זו היתה עמדתי מראש, כפי שהוצגה בדיונים שנערכו במשך חודשים ארוכים, ורק עתה ניתן להם פומבי", אמר ראש הממשלה. "עמדתי מראשית הדרך היתה - עניין שליט בראש. העניין השני הוא מניעת ההברחות, והשלישי הוא הפסקת הירי מרצועת עזה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים