שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משפחת שליט לקבינט: שחרור גלעד - תנאי ראשון
  משפחתו של החייל החטוף מגבירה את הלחץ על שרי הקבינט, שאמורים להתכנס מחר, שלא לקבל החלטה על רגיעה בלי שחרורו של גלעד שליט. בהודעה שפירסמה נאמר: "אסור לפספס את ההזדמנות הזו"

  12 שעות לפני ישיבת הקבינט בעניין ההסדר עם חמאס, מגבירה משפחת שליט את הלחץ ודורשת ששחרורו של גלעד מהשבי יהיה תנאי ראשון לכל הסכם על רגיעה, פתיחת המעברים לרצועה, או סיכומים מדיניים אחרים שיושגו וייחתמו. במשפחה אומרים כי ההסכם הנוכחי הוא הזדמנות אחרונה.

   

  בהודעה שפורסמה הערב מטעם המשפחה נאמר: "המשפחה קוראת לראש הממשלה ולכל חברי הקבינט לעמוד על התנאי הזה, ולא לפספס את ההזדמנות הנוכחית, כפי שקרה בהסכמים קודמים, כמו הסכם התהדיאה. ישראל ביצעה מחוות הומניטריות

  רבות מאז נפל גלעד בשבי - כולל העברת תרופות, טיפול בנפגעים ועוד, בעוד אשר כלפי גלעד לא בוצעה שום מחווה הומניטרית ומעולם לא ביקר אצלו נציג הצלב האדום; מזה חודשים ארוכים אין אפילו הוכחה פיזית כי הוא בחיים".

   

  אביו של גלעד, נועם, אמר לערוץ 2: "אנחנו כמובן קוראים לקבינט לתמוך במתווה שמציע ראש הממשלה, לפיו עסקת האסירים שקשורה לגלעד תהיה תנאי, ותהיה בעדיפות ראשונה לכל מתווה שכולל דברים אחרים - כמו פתיחת מעברים או החלטות אחרות הקשורות ברצועת עזה".

   

  לדברי המשפחה, "אי-החלטה על חזרתו של גלעד במסגרת ההסכם חורצת את גורלו לחודשים, ואולי לשנים רבות".

   

  בהתייחסות ראשונה לפרסומים על משפחות שכולות המתנגדות לשחרור אסירים כחלק מעסקה לשחרורו של גלעד, מזכירים בני משפחת שליט כי גם הם משפחה שכולה - אחיו של נועם, יואל, נפל במלחמת יום כיפור. "לבה של משפחת שליט עם המשפחות השכולות. כמשפחה שכולה. אין מי שמבין טוב מאתנו מה פירוש שחרור

  אסירים עם דם על הידיים. עם זאת, את גלעד אפשר עדיין להציל - ולא להפוך אותו למקרה רון ארד נוסף".

   

  מחר בבוקר, עם כינוס ישיבת הקבינט, יפגינו בירושלים חברי הארגונים הנאבקים לשחרורו של שליט.

   

  ראש הממשלה, אהוד אולמרט, צינן היום את הדיווחים על עסקה קרובה, ואמר: "אני מקווה שהדברים יסתיימו תוך זמן קצר, אבל גם אם זה לא יושלם בתקופת כהונתי, היסודות שבנינו יסייעו בשחרורו. פעלתי בעניין שליט במשך שלוש השנים האחרונות, הייתי מעורב בכל ניואנס ולא חדלתי לחלום על הרגע שהוא ישוב. בלשכתי תלויה תמונה שלו, אני מביט בו בכל יום וחושב עליו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נועם שליט. לא להחמיץ את ההזדמנות"
  צילום: דודי ועקנין
  צילום: רפרודוקציה
  שליט. עדיין בשבי
  צילום: רפרודוקציה
  מומלצים