שתף קטע נבחר

גברים, שימו לב: זה מה שהורס לנו את הסקס

אתה רוצה שהיא תיהנה (ותרוץ לספר לחברות), את רוצה ליהנות (אבל זה לא תלוי רק ברצון). עשרת הדברים שהורסים לנשים את הסקס ואיך להתגבר עליהם

כשאת לא נמשכת אליו

לא, לא את. ברור שאת יוצאת רק עם גברים שממש ממש מושכים אותך. אבל, תתפלאי, יש נשים שמוצאות את עצמן בזוגיות, ואפילו מתחתנות, עם גברים שלא עושים להן את זה בכלל, מבחינה מינית. למה? אולי כי הן חיפשו מישהו יציב, בטוח, והתפשרו על עניין המשיכה הפיזית. לעשות סקס בלי להימשך מינית אל הפרטנר שלך, זה כמו לאכול בלי להיות רעבה. יותר מדי הנאה לא תצא מזה.

 

פתרון: אם אתם עוד לא נשואים והורים לילדים, חשבי: האם את יכולה לפתח משיכה אל הגבר שלך? אם כן, אולי כדאי לך להיות סבלנית. אבל אם הוא ממש לא מושך אותך, ואפילו דוחה אותך, כדאי לעבור הלאה.

 

כשאת מופרעת מרעש – חיצוני ופנימי

רוב הנשים זקוקות לרמת ריכוז גבוהה יותר מזו של הגברים, כדי ליהנות ולהגיע לאורגזמה. רעשי רקע כמו צלצול טלפון, או אפילו נביחה של כלב ברחוב, יכולים להוציא את האישה מהריכוז. גם מחשבות מטרידות, כמו למשל על העבודה שלא סיימת או על הכלים שמחכים לך בכיור, עלולות "לזרוק אותך החוצה" מהמצב.

 

פתרון: כדאי למנוע רעשי רקע במידת האפשר, לנתק לפני הסקס את הנייד והטלפון. כדאי גם להיפטר מכל מיני דברים שעלולים להטריד את העין, כגון ערימות של כביסה שמונחות בחדר, או חפצים המפוזרים על הרצפה. אם יש בכל זאת רעש לא צפוי, שמוציא אותך מהריכוז, אל תתני לזה להרוס לך את כל המפגש המיני. עשו הפסקה למשך כמה דקות, התנשקו והתלטפו, ואחר כך המשיכו.

 

כשאת מתביישת לגעת בעצמך לידו

כידוע, רוב הנשים לא מגיעות לאורגזמה בחדירה, אלא על ידי גירוי הדגדגן. לכאורה זה פשוט: כל מה שעלייך לעשות כדי לגמור, זה לגעת בעצמך.

 אבל נשים רבות עדיין מתביישות להודות בכך שהן מאוננות ובוודאי שלא יעזו לעשות זאת בנוכחות בן הזוג. הן גם חוששות לפגוע ברגשותיו ובר דימוי הגברי שלו.

 

פתרון: להפוך את בן הזוג לשותף לתהליך. בזמן שאת עושה זאת הוא יכול לחבק וללטף אותך. הוא לא חייב להישאר כצופה מהצד. אם הוא מרגיש מאוים, חשוב להסביר לו שכאשר את נוגעת בעצמך זהו חלק מהאינטראקציה הזוגית שלכם. היתרון הנוסף: כשבן הזוג מסתכל עלייך כשאת מאוננת, הוא לומד איך לענג אותך בצורה האידיאלית בשבילך

 

כשאת מתביישת לבקש מה שאת רוצה

נשים רבות יודעות לאיזה סוג של גירוי הן זקוקות כדי ליהנות ולגמור, אבל מתביישות לבקש מהפרטנר שלהן שיעשה להן את זה, מפחד להיתפס בעיניו כמופקרות או כבלתי נשיות.

 

פתרון: אם קשה לך להגיד לו בדיוק מה את רוצה, נסי לעשות זאת בהדרגה. את לא חייבת לבקש הכול בבת אחת. ככל שתתרגלי לבקש יותר ולהשתחרר יותר, ככה תרגישי יותר בנוח, והדרך שלך אל האורגזמה תהיה סלולה יותר.

 

עניין של ריח

לריח יש תפקיד מרכזי במשיכה המינית. הגבר יכול להיראות כמו בראד פיט, אבל אם ריח הגוף או הפה שלו דוחה אותך, אין שום סיכוי שתימשכי אליו. בעיה נוספת שקשורה לריח היא כאשר אישה מודאגת לגבי הריח של איבר המין שלה, ועל כן מתקשה להשתחרר וליהנות מהסקס.

 

פתרון: אין תשובה חד משמעית איך ומתי להעיר לגבר לגבי הריח שלו. מצד אחד, זה לא נעים להגיד לבנאדם שהוא מסריח. מצד שני, אם לא תגידי לו, לא יהיה המשך לקשר ביניכם. אפשר לגשש לגבי הפתיחות שלו בצורה עקיפה: "אם באופן תיאורטי הייתי אומרת לך משהו שיכול להיות לך לא נעים, אבל מתוך רצון לשפר את הקשר בינינו, איך היית מגיב?"

פתרון: אם את חוששת שאיבר המין שלך מדיף ריח רע, גשי קודם כל להיבדק אצל גינקולוג, כדי לבדוק נוכחות של חיידקים או בקטריות בנרתיק, שעלולים להוות את הסיבה לריח. אם לא נמצאה סיבה פיזיולוגית לעניין, שקלי לשאול על כך בגלוי את הפרטנר שלך. אולי תגלי שאת רק מדמיינת, ואיבר המין שלך מדיף ריח של שושנים, בעיניו. אם את עדיין מודאגת, תוכלי לעשות מקלחת קצרה לפני הסקס. אפשר לבשם את האזור בקצת קרם גוף בצדי המפשעה ואפילו על שיער הערווה החיצוני, אבל בשום אופן לא באזור השפתיים והנרתיק. עוד המלצה היא לזנוח דווקא את החוטיני הסקסי ולעבור לתחתוני כותנה שסופגים יותר את הזיעה וההפרשות.

 

אין משחק מקדים

מה שהכי עוזר לנשים להתעורר מינית, זה משחק מקדים. כאשר המין הוא ממוקד מטרה, וכל מה שהגבר רוצה זה לחדור ולהגיע לאורגזמה, ההנאה של האישה נפגעת.

 

פתרון: אחת הבעיות במשחק המקדים היא שנשים רבות תופסות בו תפקיד פסיבי, ומצפות לקבל את הפינוק והגירוי שלהן מהגבר. אפשר להתגרות ולהתעורר גם כאשר לוקחים את הצד האקטיבי, שבו האישה היא זו שמפנקת את הגבר. הפכי את המשחק המקדים להדדי ותופתעי לגלות כמה זה יכול להדליק אותך ואותו, ולהגביר את המוטיבציה שלו לגרות אותך.

 

אין חשק

החשק המיני של נשים וגברים פועל באופן שונה. גברים מתעוררים בצורה מהירה וספונטנית, ומונעים יותר על ידי הרצון להגיע לפורקן. אצל נשים גם כאשר החשק הוא ספונטני, הוא מונע יותר מהצורך באהבה, בתשומת לב ובמגע. אצל נשים רבות, מקבל הסקס במשך השנים מקום משני, בין כל שאר מטלות החיים.

 

פתרון: חשוב להבין שהחשק המיני שלך לא נמצא על אוטומט, וכדאי לחפש יחד עם בן הזוג דרכים להעיר אותו. לפעמים מספיק שינוי באווירה או במקום כדי לעורר את החשק. מפגש זוגי מהנה, יציאה מהשגרה, חיזור או תשומת לב מצד בן הזוג, או מצדך כלפיו, יכולים לעורר את החשק.

 

דימוי גוף נמוך

כשאישה לא מרגישה נוח בתוך הגוף שלה, קשה לה מאוד להתמסר להנאה. היא תחוש מבוכה כאשר נוגעים בה ולא תרגיש שמגיע לה לקבל פינוק והנאה. יהיה לה גם קשה להאמין למחמאות שבן הזוג ייתן לה, או להרגיש שהוא אוהב את הגוף שלה כפי שהוא.

 

פתרון: פעילות גופנית נשית, כמו ריקודי בטן, למשל, עוזרת מאוד להתחבר לנשיות. חוץ מהעובדה שהיא תורמת לבריאות, היא משפרת את דימוי הגוף ועוזרת לנו להרגיש טוב יותר עם עצמנו.

 

בעיות ביחסים

מין יוצר קירבה, לכן מובן שכאשר אנחנו חשות כעס על בן הזוג, הדבר האחרון שנרצה זה להתקרב אליו. לא חסרות סיבות למתחים ולמריבות בקשר, אבל אחד הדברים שמשפיעים מאוד על המערכת הזוגית הוא המעבר מזוגיות להורות.

 

פתרון: אם רוצים שהכעס לא יחסל את הפעילות בין הסדינים, חשוב לדבר עם בן הזוג על מה שמפריע לכן, ולא לשמור הכל בבטן. אם את בכל זאת כועסת ולא רוצה לקיים יחסי מין, לכי עם מה שאת מרגישה. אין טעם להפוך לקורבן, כיוון שהדבר מסבך עוד יותר את מערכת היחסים

 

המירוץ לאורגזמה

היום, יותר מבעבר, נשים מודעות לרצון ולזכות שלהן להגיע לאורגזמה. האורגזמה הפכה בעבור האישה לסוג של אתגר, כמו בתחרות, וכשהיא לא מצליחה להגיע אליה היא חווה תסכול, במיוחד אם היא לא מצליחה, אבל בן הזוג גומר.

 

פתרון: כדי להגיע לאורגזמה חשוב שתכירי את איבר המין שלך ותדעי איך להביא את עצמך לשם לבד. כך יהיה לך קל יותר להראות לבן זוגך איך לעשות זאת, או להביא את עצמך לאורגזמה בנוכחותו.

 

השתתפו בהכנת הכתבה: שרי לביא, סקסולוגית במרכז לרפואה מינית, בית החולים תל השומר ו"כללית"; מרים ברנר, מטפלת מינית; גילי פליסקין, מחברת הספר "דברים שרציתי לגעת" ומנחת סדנאות על מיניות; ד"ר ליאורה אברמוב, גינקולוגית, מנהלת מרפאה לטיפול מיני, בית החולים "ליס‭,"‬ אסנת בארי גרינשפן, מטפלת זוגית ומינית: מירי קרייזמן, מטפלת מינית מבית החולים הלל יפה, חדרה; יפעת מקלר, מטפלת זוגית וסקסולוגית מוסמכת, המרכז הרפואי רמב"ם.

 


 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההנאה שלנו לא תלויה רק ברצון
צילום: Getyimages Imagebank
לאשה בפייסבוק
מומלצים