שתף קטע נבחר

אלן סטאנפורד, החשוד בהונאה, נמצא בוירג'יניה

הרשות לניירות ערך הגישה כתב אישום נגד המיליארדר הטקסני, בטענה שהונה משקיעים בהיקף של 8 מיליארד דולר. אמש הוא נמצא בוירג'יניה

המיליארדר הטקסני אלן סטנפורד, החשוד בהונאת ענק, נמצא אמש (ה') בוירג'יניה. דובר סוכנויות הביון האמריקנית, FBI, ריצ'ארד קולקו, מסר כי סוכנים של ה-FBI הגישו לסטנפורד את מסמכי התביעה שתגיש נגדו הרשות האמריקנית לניירות ערך (SEC).

 

יצויין כי סטנפורד לא נעצר, וכי עד כה לא עמד לדין על שום עבירה פלילית.

 

מיידוף 2? רשת השקרים של סנטפורד

 

הרשות האמריקנית לניירות ערך הגישה השבוע לבית המשפט בדאלאס, טקסס, כתב אישום נגד סטנפורד ו-3 חברות שבבעלותו, שבו הם מואשמים בהונאה. זאת, לאחר פשיטה שנערכה על 6 אתרי משרדי קבוצת סטנפורד פיננסים, שבבעלותו, ואיסוף ממצאים שמעלים את החשד להונאה של 8 מיליארד דולר . כך דווח ברשת BBC ובסוכנויות הזרות.

 

הרשות טוענת כי המיליארדר פיתה משקיעים, באמצעות החברות שבבעלותו, להפקיד כסף בפקדונות קצרי מועד, לתקופות זמן שונות ובתנאים בטוחים יחסית, והבטיח להם שיקבלו תשואות גבוהות ש"אינן אפשריות, או מבוססות על ביצועים". 

 

ברשות לניירות ערך אומרים כי לקוחות הקבוצה הפקידו כספים בציפייה לתשואה גבוהה, לאחר שסטנפורד פיזר הבטחות שקריות המבוססות על החזרים ותזרימים שקרית. רשות ני"ע האמריקנית טענה כי הוא מעורב ב"הונאה בהיקף מזעזע, ששלחה זרועות לכל רחבי העולם".

 

לסטנפורד נשלחו זימונים לבית המשפט, אך הוא לא הופיע לעדות, או סיפק מסמכים. בית המשפט האמריקני הקפיא השבוע את נכסיו לקבוצת ניהול ההון והשירותים הפיננסיים של סטנפורד משרדים ברחבי צפון אמריקה, אמריקה הלטינית, אירופה והקריביים.

 

הקבוצה ניסתה להמעיט בחשיבות החקירה ומסרה ללקוחותיה כי "מדובר בבדיקה שגרתית". מהחברה נמסר לבעלי הפקדונות ש"ביכולתם למשוך את כספם בהתאם לתנאי ההסכם עליו הם חתומים".

 

תרם לאובמה

התביעה נגד סטנפורד הצליחה לגרום למבוכה קלה גם לנשיא האמריקני הנבחר. סטנפורד ועובדיו תרמו לקמפיין של אובמה 31,750 דולר. אובמה הוא הפוליטיקאי המדורג במקום השלישי מבחינת גובה תרומות שקיבל סטנפורד לפוליטיקאים. דובר של אובמה, שביקש להישאר בעילום שם, אמר שהכספים שקיבל הנשיא מסטנפורד נתרמו אתמול לצדקה.


פורסם לראשונה 20/02/2009 00:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים