שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "חייבים להגביר לחץ על איראן ולבדוק את סוריה"
  בתגובת ישראל נכתב כי איראן צוברת אורניום וכי אינה משתפת פעולה עם הקהילה הבינלאומית. בנוגע לסוריה, נטען בירושלים, יש לאפשר ביקורי פקחים באתרי הגרעין

  ישראל הגיבה הערב (יום ו') רשמית לדו"ח שהגישה אתמול הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, בנושאי איראן וסוריה. ממשרד החוץ נמסר כי "הקהילה הבינלאומית חייבת להגביר לחצה על איראן לעצירת התכנית הצבאית. בעניין סוריה תובעת ישראל בדיקות באתרים נוספים".

   

  עוד נאמר בהודעה הרשמית מירושלים כי "מנכ''ל הסוכנות הבינלאומית פרסם שני דוחות תקופתיים אודות חקירות שמנהלת הסוכנות באיראן ובסוריה. הדו"ח על איראן מצביע על המשך פעילויות להעשרת אורניום תוך הפרה של החלטות מועצת הביטחון ועל העדר שיתוף פעולה מצידה של איראן, בניסיון לברר חשדות כבדים בדבר יעדיה הצבאיים של תוכניתה הגרעינית.

   

  "העובדות המפורטות בדו"ח דומות לאלה אשר התפרסמו בדו"חות קודמים, אך השלכותיהן, נוכח פעילות גרעינית נמשכת - בעיקר צבירת אורניום מועשר תוך התעלמות איראן מדרישות הקהילה הבינלאומית, חמורות יותר. ישראל שבה וקוראת לחברות הקהילייה הבינלאומית ולמוסדותיה להגביר את הלחצים על איראן על-מנת שתזנח את תוכניתה המאיימת להשגת נשק גרעיני".

   

  בנוגע לסוריה, נמסר ממשרד החוץ כי "ישראל מביעה דאגה ביחס לממצאי הדו"ח, המצביעים על אופיו הגרעיני של המתקן אותו ניסתה ככל הנראה סוריה להקים בחשאי, כולל מציאת אורניום באתר.

   

  "ישראל מצפה להמשך חקירה ממצה, ללא משוא פנים, מצדה של הסוכנות והעומד בראשה, כולל ביקורים באתרים נוספים אליהם מונעת סוריה לפי שעה גישה. שתי מדינות אלו פועלות בחשאי בתחום הגרעין באופן המסכן את שלום האזור והעולם תוך הפרה בוטה של מחויבויותיהן הבין-לאומיות".

   

  גם הבית הלבן הביע דאגה לנוכח הדו"ח האחרון של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בנוגע לתוכנית הגרעין האיראנית. בהודעה שפרסם הממשל האמריקני נמסר כי ממצאי הסוכנות מוכיחים שאיראן ממשיכה להתעלם ממחויבויתיה לקהילה הבינלאומית ולסוכנות.  

   

  "הדו"ח מבטא הזדמנות נוספת שבזבזה איראן, הממשיכה להתכחש למחויבויותיה הבינלאומיות. אם היא לא תציית (לתנאי האו"ם), הקהילה הבינלאומית לא תוכל להאמין כי תוכניתה נועדה למטרות שלום", אמר דובר הבית הלבן, רוברט גיבס, במסיבת עיתונאים בוושינגטון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים