שתף קטע נבחר

צו הרחקה לפדרמן: קילומטר מבית האוגדונר

פעיל הימין הקיצוני נועם פדרמן ממשיך להטריד את מפקד אוגדת איו"ש, תא"ל נועם תיבון. בין היתר אמר: "מה אתה משאיר את אשתך לבד בבית?". לבקשת המשטרה, הוצא הצו

"מה אתה משאיר את אשתך לבד בבית?" - זו הייתה אחת מהתבטאויותיו של נועם פדרמן כלפי מפקד אוגדת אזור יהודה ושומרון, תת-אלוף נועם תיבון, במסגרת ההטרדות הנמשכות. הערב (יום א') הוצא לפדרמן בבית משפט השלום בתל-אביב צו הרחקה מביתו של תיבון, לבקשת המשטרה.

 

שופט בית משפט השלום בתל-אביב, בני שגיא, הוציא את צו ההרחקה שתקף לשישה חודשים,

 וקובע כי פדרמן לא ישהה במרחק של קילומטר מביתו של תא"ל תיבון. כן נקבע בצו כי ייאסר עליו להטריד את מפקד האוגדה או את בני משפחתו ולהתחקות אחר תנועותיהם.

 

המשטרה טענה בבקשתה כי פעולות המחאה של פדרמן ואנשיו מהוות הטרדה מאיימת על פי החוק. בית המשפט קיבל כאמור את הבקשה, וקבע כי רצף האירועים בהם היה מעורב פדרמן מול ביתו של תיבון עונה לדרישות החוק בנושא.

 

השופט שגיא מנה כמה מקרים שהגיעו לכדי הטרדה מאיימת. באחד מהם אמר פדרמן לתא"ל תיבון, כשזה יצא מביתו: "מה אתה משאיר את אשתך לבד בבית?".

 השופט קבע כי לא מדובר באמירה לגיטימית, אלא באמירה בעלת קונוטציה מאיימת שאינה מחאתית.

 

בית המשפט התייחס למקרה נוסף בו חילק פדרמן מנשרים בהם נכתב "מפלצת ברחוב ושמה נועם תיבון", וקבע שיש בכך פגיעה בשלוותו ופרטיותו של מפקד האוגדה. השופט ביקש לאזן בין שמירה על פרטיותו ושלוות חייו של תא"ל תיבון כעובד ציבור, לבין זכות ההפגנה - וקבע כי לאור רצף האירועים והאינטנסיביות שלהם קיימת עדיפות לזכות לפרטיות והצורך למנוע את המשך ההפרעה. עוד נקבע כי המעבר ממחאה כללית נגד התנהלות הצבא לעימות אישי - מטריד כשלעצמו.

 

נעם פדרמן אמר בתגובה: "מדובר בצעד חסר תקדים שנועד למנוע מחאה. משפחת פדרמן תמשיך למחות נגד מי שהרס את ביתם".

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
פדרמן. תפוס מרחק
צילום: דן בלילטי
צילום: אביר סולטן, דו"צ
תא"ל תיבון. השקט יחזור לחייו?
צילום: אביר סולטן, דו"צ
השופט, בני שגיא
צילום: אתר בתי המשפט
מומלצים