שתף קטע נבחר

ברק נפגש עם פרס ושריד

פרס, רמון ובורג - יריביו המרכזיים של ברק - אמורים לקחת חלק במטה הבחירות שלו. אבל לישיבת המטה אמש הם לא הגיעו. ש"ס: נעזור לשרון אם ייענו לתביעותינו

ראש הממשלה אהוד ברק נועד הבוקר בירושלים עם השר שמעון פרס. ברק הציע לפרס מטה אישי בתוך מטה הבחירות. פרס אמר כי ישתלב במערכת הבחירות ויקדם ככל שיוכל את תהליך השלום.
בצהריים נפגש ראש הממשלה ברק עם ראש מרצ יוסי שריד, שהבטיח כי הוא ומרצ יסייעו לברק בכל אשר יוכלו במערכת הבחירות.

צוות המטה

שמעון פרס, אברהם בורג וחיים רמון אמורים להשתלב בצוות האסטרטגי של ברק לקראת הבחירות. גם עוזי ברעם, שנמנה עם מבקריו של ברק, אמור להשתלב בצוות האסטרטגי.
פרס, בורג ורמון לא הופיעו לישיבת מטה הבחירות שכינס ראש הממשלה אמש (יום שבת) בבית מפלגת העבודה בתל אביב. בורג ורמון לא הסבירו את סיבת היעדרם. פרס, שהבטיח לבוא, הודיע כמה דקות לפני הישיבה כי לא יוכל להגיע מסיבות משפחתיות.
בפתח הישיבה התייחס ברק לפילוג במפלגה: "אירועי השבועות האחרונים השאירו צלקות במחנה שלנו, אך בכוחנו לנצח", אמר. ברק חזר על כך שתמוה בעיניו שדווקא בעת שבה הממשלה עושה ככל שביכולתה להגיע להסכם שלום, תוך ויתורים מפליגים, "יש במחנה פקפוקים. זהו מחזה סוריאליסטי", אמר ברק.
ברק זימן את הישיבה בהפתעה: בשעה 18:00 התקשר רענן כהן לחברי הכנסת ולשרים והזמין אותם לישיבה ב-22:00. חלק מהח"כים והשרים שכבר קיבלו תפקידים לתקופת הבחירות, בהם חברת הכנסת סופה לנדבר, התלוננו באוזני רענן כהן על סדר הגודל של התפקיד שניתן להם.
בראש מטה הבחירות של מפלגת העבודה יעמוד ברק, וממלא מקומו יהיה רענן כהן. בצוות האסטרטגי יהיה חבר גם שר החוץ, שלמה בן עמי. ראש המטה האישי של ברק יהיה יוני קורן, ומנהלי צוות ההסברה - משה גאון וטל זילברשטיין.
היום (יום א'), לאחר ישיבת הממשלה שתתחיל ב-09:00, ייצא ברק ליומיים בצפון. בתחילה יבקר במחוז חיפה של מפלגת העבודה, ולאחר מכן יגיע לנהריה.

לבנת - בראש המטה האסטרטגי של שרון

אריאל שרון יציג את המטה שלו ביום שני. בראש מטה ההסברה יעמוד ח"כ מאיר שטרית, בראש מטה הבחירות יעמוד סילבן שלום ובראש המטה האסטרטגי - לימור לבנת. כמו כן, בראש המטה האישי יעמוד עומרי שרון, האחראי על התגובות יהיה ח"כ דני נווה, האחראי על השטח, ועדת הבחירות המרכזית והקשר עם מפלגות הימין יהיה ראובן ריבלין. אסטרטג מערכת הבחירות יהיה הפרסומאי אייל ארד, ומנהל הקמפיין - ראובן אדלר.
מפלגות הימין כבר הציעו לשרון את עזרתן. אביגדור ליברמן ישתלב בסיוע במטה העולים יחד עם "ישראל בעלייה", ובראש המטה תעמוד נעמי בלומנטל. המפד"ל תסייע בקשר עם המתנחלים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
פרס. מקום בקמפיין
צילום: רויטרס
צילום: רשות השידור 3
בורג. בצוות האסטרטגי
צילום: רשות השידור 3
לבנת. מינוי במטה הבחירות
מומלצים