שתף קטע נבחר

מופז: לא לקדש את האופוזיציה

מספר 2 בקדימה ממשיך להתבטא נגד המדיניות הנחרצת של לבני, שלא להצטרף לממשלת נתניהו - אך מדגיש: "חייבים לסכם על קווי יסוד". הוא גם תקף במרומז את אולמרט על השעיית עמוס גלעד: "היה צריך לשקול את דרך התגובה"

"האזרחים במדינת ישראל נתנו לנו 28 מנדטים לא על מנת שנשב באופוזיציה. אני לא נגד אופוזיציה. שיהיה ברור - אם בסופו של עניין אנחנו לא נגיע להסכם לגבי קווי היסוד ושינוי שיטת ממשל - אז נלך לאופוזיציה". כך אמר הבוקר (יום ג') השר שאול מופז.

 

"ציפי לבני עושה נכון כאשר היא בוחנת ובודקת ומברר את קווי היסוד שעל פיהם אפשר להקים קואליציה", ציין השר הנחשב בקרב רבים כמי שמהווה משקל-נגד לכוונתה המוצהרת של היו"ר לבני לישיבה באופוזיציה.

 

בראיון בגלי צה"ל אישר מופז את האמירה כי הוא נשאר חבר קדימה - גם אם תלך לאופוזיציה,

 אך עם זאת חזר והדגיש: "לא צריך לקדש את האופוזיציה".

 

השר מופז אמר כי אם קווי היסוד של הממשלה יכללו את המשך המשא ומתן בציר הפלסטיני והסורי, ושינוי שיטת הממשל - "נכון שנהיה בתוך הקואליציה ונשפיע על הקורה במדינת ישראל". לדבריו, סוגיית הרוטציה כלל לא עלתה בשיחות שערכו לבני ונתניהו.

 

מאוחר יותר הבוקר צפוי להיפגש נתניהו עם שר האוצר, רוני בר-און. הפגישה הוגדרה כפגישת עדכון בנושאים כלכליים, אך ההערכה היא כי לנוכח העובדה שהשניים צפויים להידבר בארבע עיניים - יעלו גם נושאים פוליטיים ובראשם הצטרפותה של קדימה לממשלה בראשות נתניהו. 

 

שיחת חיזוק עם עמוס גלעד

מופז התייחס בדבריו גם לסערה המתחוללת בימים האחרונים, שבגינה הושעה האלוף (במיל') עמוס גלעד מניהול המגעים עם המצרים בסוגיית הרגיעה ושחרור גלעד שליט.

שר הביטחון לשעבר, שבתקופתו הוקם האגף המדיני-ביטחוני בראשו עומד גלעד, ציין כי "אני חושב שעמוס גלעד הוא אדם מוכשר מאוד, רב-זכויות, עם שירות יוצא דופן במשך עשרות שנים במערכת הביטחון.

 

"אין לי ספק שהשליח נפל למחלוקת בין מקבלי ההחלטות במדינה - במקרה הזה בין ראש הממשלה ובין שר הביטחון וחילוקי הדעות שהיו ביניהם - והוא בסופו של דבר עשה את מה שביקשו ממנו. יכלו לבחור גם מישהו אחר", הוסיף מופז, וסיפר ששוחח עם גלעד "בשביל לחזק אותו ברגעים האלה. אני חושב שייתכן ולאור מעשיו הרבים היה צריך לשקול את דרך התגובה בעקבות מה שקרה - ואני לא בקיא בפרטים". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. לא מקדש אופוזיציה
צילום: גיל יוחנן
נתניהו ולבני. משקל נגד להתנגדות
צילום: גיל יוחנן
עמוס גלעד. רב-זכויות
צילום: AP
מומלצים