שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרס: הבנת אירופה למצב בעזה פוגעת בשלום
  נשיא המדינה אירח את נשיא הפרלמנט האירופי ומתח ביקורת על אירופה והקהילה הבינלאומית, "שמגלות הבנה לטרור החמאס, מוליכות את הפלסטינים שולל ופוגעות קשות בסיכויי השלום"

  "לצערי העולם ואירופה בראשו, לא מכירים ולא נחשפים למציאות האמיתית - החמאס הוא גוף טרור הפועל באלימות, ללא היגיון וללא רחמים כלפי עמו, בשירות טהרן". כך אמר הבוקר (יום ג') נשיא המדינה, שמעון פרס. הנשיא נפגש עם עמיתו, נשיא הפרלמנט האירופי, האנס פוטרינג, שהגיע לישראל בראש משלחת בכירי הפרלמנט.

   

  הנשיא הוסיף כי "אירופה והקהילה הבינלאומית, דווקא בכך שהן מביעות הבנה למצב בעזה והבנה למעשי הטרור של החמאס, אינן מסייעות לשפר את מצב הענייניים, אלא מוליכות את הפלסטינים שולל - דבר הפוגע קשות בסיכויי השלום ובחיזוק המתונים באזור".


  הנשיא פרס ונשיא הפרלמנט האירופי פוטרינג (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל)

   

  פרס הזכיר לאורחו, כי בעבר היו אלה דווקא האירופאים שסייעו לרסן את הטרור מצד הפלסטינים כשהביעו ביקורת פומבית חריפה בפני יאסר ערפאת, והדגיש כי גם הפעם התערבות אירופאית מסוג זה הכרחית עבור אלו הרוצים באמת ובתמים להביא לשלום.

   

  נשיא הפרלמנט האירופי אמר שמשלחתו שבה מביקור בשדרות וברצועת עזה, וכי קיימת דאגה רבה מהמצב ההומניטרי בעזה. לדבריו, דיווחים שהוא קיבל מסוכנויות האו"ם ברצועה עולה כי קיים מחסור במזון ותרופות.

   "אירופה מעוניינת לסייע לאוכלוסייה הפלסטינית ולעודד את המשך תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים", אמר פוטרינג.

   

  פרס ענה והדגיש: "ישראל נלחמת ותלחם מלחמת חורמה בטרור, אך בה בעת היא אינה מונעת ולא תמנע בעתיד את זרימתם של משלוחי מזון ותרופות לרצועה. אני מקבל דוחות שוטפים מראשי מערכת הביטחון המצביעים על כך שזרימת אספקת המזון והתרופות נמשכת כסדרה, ללא הפרעות, כאשר הבעיה היחידה היא השתלטות עויינת ופראית של החמאס על חלק ממשלוחי הסיוע לטובתו האישית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים